2.jpg (289 KB)

3.jpg (226 KB)

Aydınlatma Ürünleri ve Modelleri

Yaşam alanınızın kalitesini yükseltmek, iş verimliliği sağlamak ve ortama ayak uydurmak adına aydınlatma oldukça önemlidir. Aydınlatma sistemleri sürekli gelişen teknoloji ile yenileniyor ve hayatımıza renk katıyor. Farklı tasarımlar, kullanım alanları ve ihtiyaçları karşılayacak led ampuller ve floresanlar gibi birçok aydınlatma ürünü bulmak mümkündür. 

Sitemiz üzerinde Philips, Osram, Pelsan ve daha birçok aydınlatma ürünleri üreten marka ürünlerini bulabilirsiniz. 

Sıralama seçin
 • Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?


  Aydınlatma ürünlerinden istediğiniz beklenti öncelikle kullanılacağı yerin yeterli ışık düzeyine sahip olmasıdır. Aydınlatma ürünleri birçok elektronik eşyada, otomotiv sektöründe ve yaşam alanımızda kullanılır. Farklı led ışık fiyatları rengine ve seviyesine göre değişen aydınlatma ürünlerinin tasarruflu olanları özellikle işletmelerinin maliyetini düşüren en iyi aydınlatma çeşitleri arasındadır.

  Aydınlatma Ürünleri ve Modelleri


  Aydınlatma ürünleri; işyeri, endüstri, tesis, ev ya da kamuya açık alanlar olarak farklı özelliklere sahiptir. Kullanıldığı alanın mt²'sine göre aydınlatma çeşitleri tercihleri farklılık gösterebilir. Sokak lambalarının aydınlatma gücü ile ev tipi aydınlatmaların tükettiği ya da gereksinim duyduğu enerji aynı değildir. Kullanım alanında uzun ömürlülük, dayanıklılık, uygun led ışık fiyatları ile rengi dikkate alınır.

  Aydınlatma Ürün Çeşitleri


  Geçmişten bu yana gelmiş geçmiş en iyi teknolojik aydınlatma ürünleri günümüzde mevcuttur diyebiliriz. Manuel ya da otomatik olarak ayarlanabilir yapısı, tasarruflu çevre dostu özelliği ve uzun kullanım ömrü ile en iyi aydınlatma ampul çeşitleri bulabilirsiniz.

  Aydınlatma ürün çeşitleri;


  Ampul
  • Floresan
  • Armatür
  • Diğer Armatür
  • Led Çeşitleri
  • Sokak Armatürü
  • Aydınlatma Aksesuarları
  • Endüstriyel Aydınlatma
  • Uygun Led Işık Fiyatları Bahçe Armatürü
  Aydınlatma ürün çeşitleri arasında en eski icat olan ampul ürünlerdir. Ampulden sonra led ampul aydınlatma sistemlerinin ne denli geliştirildiği görülüyor. Floresan ve tasarruflu ledler sayesinde %80 tasarruf sağlayan işletmeler için ideal bir tercihtir.

  Aydınlatma Kullanım Alanları


  Aydınlatmanın kullanım alanlarına göre incelenmesi sonucunda 3 ekonomik led ampul fiyatları ve aydınlatma çeşidi ortaya çıkar. Bu aydınlatma led çeşitleri kullanım amacına uygun yerlerde kullanılır.
  Reklamcılık, kurum, işletme, endüstri, tesis, otomotiv gibi daha birçok alanda kullanılan aydınlatma sistemlerinin uygun ürünler arasından seçilmesi insan sağlığı adına da olumlu etkiler gösterir. Işık seçimi yanlış olduğunda birçok sağlık sorunları ortaya çıkar ve özellikle işletmelerde müşteri kaybına yol açan en büyük sorun haline gelir.
  Aydınlatmaların göze hitap ediyor olması iki türlüdür. İlki göz sağlığına, ikincisi ise göz zevkinedir. Işığı seçerken birbirinden estetik ampul aydınlatma ürünlerini kullanmanız şık bir alan yaratmanızı sağlar. Fizyolojik, dekoratif ve dikkat çekmek adına kullanılan aydınlatma çeşitleri bulunuyor.

  Kullanım alanları;


  İç mekân:

  İç mekân aydınlatma kullanımında armatür, duvar aydınlatma, tavan aydınlatma çeşitleri ve masa aydınlatma ürünlerine ihtiyaç duyulur. İç mekânların; kafe, restoran, eğlence mekânı ya da ev olması kullanılacak aydınlatma ürünlerinin ışık gücünü ve rengini belirler.

  Dış mekân:

  Dış mekân aydınlatmalar bahçe alanlarında, sokak lambalarında, park ve otopark alanlarında kullanılan led ampul aydınlatmalarıdır.

  Tabela Aydınlatması:

  İşletmelerin tabelasının olabildiğince uzak mesafeden görünmesini, dikkat çekmesini isteyen işletme sahipleri tarafından tercih edilir.

  Dış cephe aydınlatması:

  İşletmelerin, tarihi binaların, müzelerin ya da otel gibi konaklama tesislerinin dış duvarına çatıdan ya da zeminden yapılan aydınlatma aksesuarları akşam karanlığında muhteşem bir görüntü oluşturur.

  Yedek parça aydınlatması:

  Özellikle küçük ev aletlerinin üretiminde, otomotiv sektöründe, avize, güvenlik ekipmanları ya da diğer aydınlatma ihtiyacı olan sektörlerde kullanılan led ampul ürünler tercih edilir.
  Aydınlanma ihtiyaçlarını karşılayan bireylerin talep ettiği aydınlatma türüne fizyolojik aydınlatma diyebiliriz. Bu aydınlatma türünde amaç sadece aydınlanma ihtiyacını karşılamaktır. Dekoratif aydınlatma ise bu ihtiyacın yanı sıra dekorasyona uyumlu, doğru renkte ve modelde seçim yapılan ürünlerdir.
  Günümüzde dekorasyonun önem kazanması, kullanılan aydınlatma ürünlerine daha fazla ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Reklamcılık alanında ise kullanılan Led TV ya da görüntü ekipmanları, tabela, ışık sistemleri pazarlamayı güçlendiren seçimlerdir. Mağaza vitrinlerinin floresan ile ışıl ışıl olması satış stratejileri arasında yer alır.

  Aydınlatma Ampul Renk Sıcaklığı Tablosu.jpg (82 KB)

  Bahçe İçin Aydınlatma Ürünleri


  Dış mekân aydınlatma ürünleri arasında yer alan bahçe içi aydınlatma, uygun led ampul fiyatları ile evinize şıklık katıyor. Aynı zamanda güvenlik adına yeterli ışık sağlayarak kişisel alanınızı korumanızı sağlıyor. Kullanacağınız bahçe armatürleri oldukça kullanışlıdır.

  Bahçe aydınlatma ürünleri;


  Yol aydınlatma:

  Bahçenizde evinize ulaşmanız adına oluşturduğunuz yol karanlık olduğunda sorun yaşayabilirsiniz. Yol çizgilerinde kullanacağınız küçük ebatta armatür işinizi görecektir.

  Led ampul:

  Bahçenizin gece boyunca açık kalması kötü niyetli kişilerin bahçenize girmesini engeller.

  Ağaç aydınlatması:

  Bahçenizde bulunan ağaçların aydınlatılması ortaya muazzam bir güzellik çıkarır. Led ışıklar ile ağaçlarınızı aydınlatabilirsiniz.
  İşletme havuz ve bahçe aydınlatması: Hastane önlerinde yapılan bahçe alanları, oteller ya da işletmelerde kullanılan bahçelerin aydınlatılması ziyaretçiler için önemlidir. Bahçe armatürleri ile ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacaksınız.

  Bahçe fenerleri:

  Bahçe fenerlerinde kullanacağınız sarı ışık yeşilin rengine çok yakışacak.
  Evinize ulaşırken ışıklar içerisinden güvenle geçmenize fayda sağlar. Peyzaj düzenlemesin de bahçe aydınlatması muhakkak olmalıdır. Bahçe estetiğini ve muhteşem görünüşünü gördüğünüzde en güvenli yerin eviniz olduğunu anlayacaksınız.

  Tavan Aydınlatma Ürünleri


  Tavan aydınlatma sistemlerinde sensörlü türleri olan led ampul aydınlatma ürünlerine tavan aydınlatma armatürü diyebiliriz. Enerjiden tasarruf ve estetiklik adına sensörlü tavan aydınlatmaları diğer led çeşitleri gibi tercih edilir. Tavan aydınlatmaları, ışığın her noktaya dağılmasına destek olur. Tek bir noktadan ışığı yaymak yerine tavan görünümü ve özelliğine göre geniş bir alandan ışık yayar.

  Tavan aydınlatma ürün çeşitleri;


  Led tavan armatürü: Metal olan kasanın iç kısmına Led özellikli çipler takılır. Bu çiplerden gelen ışık pleksi malzemeden difüzör ile homojenize dağılım sağlar.
  Yüksek tavan armatür: Tavan yüksekliğinin genellikle işletmelerde 6 mt'den yüksek olması durumunda kullanılabilir. 14 mt'ye kadar kullanılan bu aydınlatma sistemleri net ışık verir.

  Sarkıt tavan aydınlatması: Tavandan sarkıtarak dekorasyona özel bir görünüm sağlamak adına kullanılır. Mekân konseptine uyumlu olarak bazen bir bar üzerinde, bazen de yemek masası üzerine konumlandırılır.

  Solar Aydınlatma Ürünleri


  Güneş enerjisinden faydalanarak düşük maliyette elektrik enerjisi üreten ürünlerden oluşur. Pillerin şarj edilmesi, bahçe aydınlatma sistemlerinin çalıştırılması, elektrikli olan tüm sistemde kullanılması adına en tasarruflu ürünler arasındadır.

  Solar aydınlatma ürün çeşitleri;


  Solar aydınlatma dağ evi ışıkları:

  Elektrik enerjisinin olmadığı bazı kırsal alanlarda ihtiyaç duyulan elektriği ve aydınlatmayı sağlar.

  Solar aydınlatma sera ışıkları:

  Sera alanlarında bulunan solar aydınlatma ürünleri ile güneş enerjisinden ürettiğiniz enerji ile sebzelerinizi yetiştirin.

  Solar aydınlatma cadde ışıkları:

  Ülke ekonomisine katkı sağlamak adına tüm giderleri düşürmek önemlidir. Sürekli yanması gereken cadde ışıklarında kullanımı ülke ekonomisine fayda sağlar.

  Solar aydınlatma deniz araçları:

  Deniz araçlarının güverte kısmı ya da iç kısmını aydınlatmak adına kullanacağınız solar aydınlatma, denizin keyfini akşam da çıkarmanızı sağlıyor.

  Solar aydınlatma fener:

  Kullandığınız fenerlerin bazı iş alanları için önemi büyüktür. Maden ocakları ya da sürekli fener kullanımı gerektiren spot fiyatları alanlarda büyük bir ekonomik tasarruf sağlar.

  Solar aydınlatma led spot ışıklar:

  Hırsızlara karşı bazı alanların aydınlatılması güvenliği artırır.

  Solar aydınlatma sokak lambası:

  Güneş enerjisi ile gün içerisinde depolanan enerji tüm şehri aydınlatacak.
  Güneş ışınlarından topladığı enerjiyi gün batımında gerekli elektrik tüketimine dönüştürür. Aydınlatma spot fiyatları faydaları açısından tasarruflu, çevre dostu enerji tüketimi ve bütçenizi koruyan ekonomik özellikleri vardır.

  Spot Aydınlatma Ürünleri


  Spot lambalar, ışığın ​​​​​​​gizlendiği yerden yıldız gibi parlamasını ifade eder. Spot lambaların bu görünüşü tavan yapısına göre diğer avize aydınlatmalarına uyumlu olabilir. En şık spot lamba modellerinden tavanınıza dilediğiniz sayıda talep edebilirsiniz.

  Gömme spotlar:

  Zemin ya da tavanda kullanılan gömme led spot lambalar bulunduğu yere sabitlenir. Bütün bir duruşa sahip olup sadece ışık fark edilir.

  Sıva üstü spot:

  Tavan, duvar gibi alanlara tesisatın yapılması ile montaj yapılan ürünlerdir.

  Tablo aydınlatma spotları:

  Sergi, müze, ev ya da işletme gibi alanlarda yer alan tabloların aydınlatılması için kullanılır.

  Masa lambasına uygun spotlar:

  Masa lambanıza özel spot lamba ile daha verimli çalışacaksınız.
  Spot lambaların kullanım alanları sadece tavan aydınlatmasında değil masa lambası olarak da kullanılabiliyor. Spot türlerine göre 1-4 girişli spot lamba bulabilirsiniz. Kullanım alanı büyüklüğü kaç adet led spot kullanacağınızı belirlemenize yardımcı olacak.

  Banyo Aydınlatma Ürünleri


  Banyonuzun en az ışığa sahip olan alan olması karanlıkta duracağınız anlamına gelmiyor. Kişisel bakımınızı yaptığınız banyonuzun ışığını led çeşitleri arasından dilediğiniz renkte seçebilirsiniz. Sarkıt lambaların kullanılmadığı banyoda, lambanın nemden etkilenmemesi adına özel bir aparat ile kapatılırdı. Artık banyolara daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Konforlu bir alan haline gelen banyolarda öyle ki bazı otellerde avizeler dahi kullanılabiliyor. Tamamen tarzınıza kalan bu seçimlerde banyo büyüklüğünü dikkate almalısınız.

  Banyo aydınlatma ürün çeşitleri;


  Ana ışıklandırma:

  Banyonuzun orta noktasında bulunan ampul çeşitleri lamba için sarı ya da beyaz ışık tercih edebilirsiniz.

  Ayna önü aydınlatma:

  Banyonuza hâkim olan sarı ışık ayna önünde beyaz olarak kullanılmalıdır. Beyaz ışık kişisel bakımınızı yaparken daha detaylı yüzünüzü incelemenizi sağlar.

  Duşa kabin aydınlatması:

  Duşa kabini aydınlatan floresan lambalar banyo keyfinizi ikiye katlayacak.

  Banyo dolap içi aydınlatma:

  Banyo dolabına yerleştirdiğiniz kişisel bakım ürünlerinize kolaylıkla ulaşabilmeniz adına öncelikle dolap içi aydınlatma ledlerini unutmayınız. Tamamen tarzınıza yönelik tercih edeceğiniz uygun led ampul fiyatları ile ışıklarla da aydınlatabilirsiniz.

  Sensörlü ışık:

  Sürekli banyoya giriş çıkışlarda anahtara dokunmak istemiyorsanız süreli ya da hareket sensörlü lambalar kullanabilirsiniz.
  Banyonuzda kullanacağınız ışıklar öncelikle banyo dolabınızda yer alan spot lamba olabilir. Bunun yanı sıra tavan ışıklandırması yapabilirsiniz. Banyonuzun her alanında dilediğiniz gibi farklı ışıklar kullanabilirsiniz.
  Led aydınlatmalar ile banyo keyfinizi yaparken renkli led ampul çeşitleri ışıklardan destek alabilir, jakuzide günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Banyonuz yeterli büyüklüğe sahipse şanslısınız demektir. O halde bir de boy aynası koyabilirsiniz. Banyo tümüyle kadınlar ve erkekler için tek kişisel alandır. Boy aynanız var ise ışıklandırma kullanabilirsiniz.

  Aydınlatma Fiyatları


  Aydınlatma spot fiyatları için öncelikle kullanacağınız yerin iç ya da dış mekân olup olmadığını belirleyin. Eleme yaparak sonuca ulaşmak adına iç mekânda hangi alanda, dış mekânda hangi alanda kullanacağınızı filtreleyin.
  Daha sonra istediğiniz ışık rengini ve aydınlatma led çeşitleri belirleyerek sonuca ulaşmaya çalışın. Aydınlatma fiyatlarının kaliteye, enerji gücüne ve modeline göre değiştiğini unutmayın. İşletmelerin ihtiyaç duyduğu aydınlatma ürün sayısı ile evinize alacağınız aydınlatma sayısı elbette aynı değildir.
  Bütçenize uygun aydınlatma ürünlerinden faydalanmak için hemen tasarruflu ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. İndirimli ve tasarruflu ürünlere indirimli fiyatlarla ulaşarak daha fazla tasarruf yapacaksınız. Yaşam alanınızı iyileştirecek, işletmenize gelen müşterilerin daha huzurlu olduklarını gözlemleyeceksiniz. Bireysel ya da kurumsal kullanım için en iyi aydınlatma ürün çeşitlerine sahip olacaksınız. Işığın gücünden faydalanarak dikkat çekeceksiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.