RAMAZAN24 M.jpg (12 KB)

RAMAZAN24 L.jpg (34 KB)

Emniyet Şalteri Ürün Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Ev, ofis ve işyeri gibi birçok yaşam alanında önemli bir yere sahip olan şalterler, güvenlik ve emniyet açısından da çeşitli görevler üstleniyor. Elektrik kullanılan her alanda şalt ürünlerinden şalter bulunur. Şalter sadece elektriği açıp kapatmak için kullanılsa da aslında görev yükü oldukça fazladır.

Bu yüzden piyasada farklı farklı çeşitleri bulunuyor. Genel olarak bakıldığında devrelerin açılıp kapanmasını sağlıyor. Fakat emniyet şalteri olarak bilinen çeşidi elektrik tesisatından kaynaklanacak tehlikeli durumları elimine ederek ciddi bir güvenlik duvarı oluşturuyor.

Sıralama seçin
 • Emniyet Şalteri Nedir?

  Emniyet şalteri, devre kesici olarak bilinen bir cihazdır. Elektrik devresini açıp, kapatmak temel görevidir. Fakat aşırı akım veya kısa devre halinde güvenliği sağlamak adına da önemli bir görev üstleniyor. Emniyet şalterleri gerilimlerine, akım büyüklüklerine ve çalışma ortamlarına göre çeşitlilik gösterir.

  Büyük akımlı ve yüksek gerilimli tesisatlarda yük akımını kesmeyi sağlayan cihaz, kısa devre halinde de akımı sonlandırabiliyor. Tek faz ya da üç faz kumandalı çeşitleri bulunuyor. Devreyi yükteyken ya da boştayken de kesebiliyor. En büyük etkinliği ise kısa devre halindeyken akımı kesebilmesidir.

  Emniyet Şalteri Ne İşe Yarar?

  Emniyet şalteri güvenlik açısından oldukça yararlı bir devre kesicidir. Tehlike halinde devreyi kendi kendine sonlandırarak güvenlik sağlar. Özellikle kısa devre olduğu zaman elektrik kaynaklı olumsuzlukların önüne geçer. Aynı zamanda aşırı yük verildiğinde cihazları korumak adına tasarlanmış özel bir mekanizması vardır.

  Emniyet şalteri ev ve iş yerinde bulunan elektrik tesisatının güvenli bir şekilde çalışması adına oldukça yararlıdır. Bununla birlikte cihazları ve cihazları kullanan kişileri de korumaya yarar. Örneğin lokal emniyet şalteri, ağır şartlarda çalışan makinelerin arıza ve bakım durumunda çalışanların güvenliğini sağlıyor.

  Emniyet Şalteri ve Özellikleri

  İnsan ve makinelerin birlikte bulunduğu her yerde tehlikeyi en aza indirmek için farklı özelliklere sahip emniyet şalterleri bulunuyor. Plastik gövdeli emniyet şalterlerinin geniş kullanım alanı bulabiliyor. Metal gövdeli olanlar ise koruma tertibatının konumunu denetliyor. Tehlike halinde enerji beslemesini kesiyor. Cihazlar; kilitli, kaçış kilidi ve acil durum gibi opsiyonlarda temin edilebilir. İpli emniyet şalteri ise doğrudan makinelerin güvenliğini sağlar. İpin kopması durumunda devreye girerek akımı vakit kaybetmeden keser.

  Emniyet Şalteri Kullanım Alanları Nelerdir?

  Emniyet şalterleri birçok alanda kullanılabilir. Tehlikeli bir makine hareketi görüldüğünde güvenlik sağlayan özel bir emniyet sistemine sahiptir. Emniyet şalterinin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  Ambalajlama teknolojisi

  • İlaç sanayi
  • Otomotiv sanayi
  • Kağıt sanayisi
  • Robot Bilimi
  • Gıda sanayi
  • Makine araçları

  Elektrikle çalışan cihazlarda koruma sağlayan emniyet şalteri, güvenlik açısından önemli bir yere sahiptir.

  Emniyet Şalteri Markaları Nelerdir?

  Piyasada çok sayıda emniyet şalteri markası bulmak mümkün. Güvenlik açısından son derece önemli olan bu cihazları seçerken tanınmış markaların modellerini tercih etmek daha yararlı olacaktır. Firma olarak emniyet sistemleri konusunda ün yapmış markaların modellerini sizlere sunuyoruz.

  En kaliteli ve maksimum emniyet sağlayan şalt malzemelerini firmamız farkıyla satın alabilirsiniz. Bu konuda güvenerek tercih edebileceğiniz Emas ve Kraus & Naimer markalarına ait emniyet şalterlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Farklı kullanım alanı ve özellikleri olan ürünleri firmamız güvencesiyle sipariş verebilirsiniz.

  Emniyet Şalteri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Emniyet şalteri seçerken kolay kurulumu olan ve alan tasarrufu sağlayan cihazlar tercih edilmelidir. Geniş bir kullanım alanı olan şaltın kullanılacak yere uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Seri bağlantılı sistemlerin maliyet açısından da tasarruf sağlayacağı unutulmamalıdır. Uzun ömürlü, kaliteli, sertifikaları eksiksiz cihazlar satın alınmalıdır.

  Emniyet Şalteri Fiyatları 

  Emniyet şalterleri özelliklerine göre geniş bir skalada satışa sunuluyor. Özellikleri ve kullanım alanına göre sınıflandırılan şaltlar farklı fiyatlarda karşımıza çıkıyor. Firmamız sektörün kaliteli emniyet şalterlerini uygun fiyatlarla satışa sunuyor. Her bütçeye uygun fiyat seçeneklerimizi mevcuttur. 

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.