Anahtar, Priz Modelleri ve Fiyatları

Aydınlatmanın ve teknolojik aletlerin elektrik vasıtasıyla çalışma elektriğin hayatın vazgeçilmezlerinden olmasını sağlamıştır. Ancak elektrikten yararlanmak için elektriğin aktif hale gelmesini sağlayan ürünlerin kullanılması gerekir. Anahtar ve prizler ise elektriğin kullanılmasına yardımcı olan ürünlerdir.

Bu nedenle anahtar ve prizler ihtiyaca yönelik olarak farklı model ve tasarımlarda üretilirler. Bunun için de ürünlerin kullanım alanları değişiklik gösterir. Aydınlatma ürünlerinin çalıştırılması ve ışığın yönetimi için anahtar ve priz ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız elektrix anahtar priz ürünlerine göz atabilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Anahtar ve Priz Nedir?

  Elektrikle çalışan cihazların elektrik almalarını sağlamak için kullanılan ürünler priz olarak adlandırılır. Bu ürünlere fiş takılarak elektriğin elde edilmesi sağlanır. Anahtar ise elektrik anahtarı olarak da anılan ve aydınlatma ürünlerinin aktif hale gelmesini sağlayan ürünlerdir.

  Her iki üründe elektrik için gerekli olan ve hemen her alanda kullanılan ürünler olduğu için pek çok kişi tarafından kullanılırlar. Çok sayıda insanın kullandığı bu ürünler farklı tasarım, renk, marka ve model seçenekleriyle elektrix kalitesi farkıyla bir tıkla sahip olacağınız kadar yakınınızda bulunuyor.

  Anahtar ve Priz Ürünleri Nelerdir?

  elektrix web sitesi farklı özelliklerdeki anahtar ve priz ürünlerinin sizlere ulaşmasını sağlıyor. En iyi ve güvenilir olan anahtarları ve prizleri kullanabilmek için siteyi inceleyebilir ve elektriği kullanmanızı kolaylaştıracak ürün çeşitlerinden sipariş verebilirsiniz. Satın alabileceğiniz anahtar ve priz ürünleri arasında şunları bulabilirsiniz;

  Bu ürünler evler, iş yerleri, iç ve dış mekanlar için tercih edilebilen ürünlerdir. Kullanım amacınıza bağlı olarak uygun modeli tercih edebilir ve hızlıca sipariş vererek kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Anahtar Çeşitleri Nelerdir?

  elektrix ürünleri arasında en fazla ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler arasında anahtarlar yer alır. Karanlık ortamların aydınlanmasını sağlayan lambalar satın alacağınız anahtarlar yardımıyla aktif hale gelebilir. Anahtar seçimini kullandığınız lambanın türüne ve özelliklerine göre belirleyebilirsiniz. elektrix sitesi üzerinden satın alabileceğiniz anahtar çeşitleri genel olarak sıva üstü ve sıva altı anahtar olarak iki türe ayrılır. Ancak bu türler anahtarların aktif hale getireceği lambalara bağlı olarak farklı isimlerle anılırlar. Light, dimmer, vaviyen, komütatör, tekli anahtar satın alabileceğiniz anahtar çeşitleri arasında yer alır.

  Light Anahtar:

  Light anahtar lambaların açılması ve kapanması için kullanılan anahtardır. Bu anahtarın farkı karanlık ortamda ışık saçmasıdır. Böylelikle anahtarın nerede olduğu kolayca bulunabilir. Sıva üstü ve sıva altı modellerini elektrix sayfasında bulmanız mümkündür.

  Dimmer Anahtar:

  Satın alabileceğiniz anahtar çeşitleri arasında yer alan dimmer anahtar lambaların ışık oranının belirlenmesini sağlayan anahtarlardır. Işığın parlak veya mat olması anahtar üzerindeki burgu sayesinde ayarlanabilir. Işığın şiddetinin ayarlanması için ileri ve geri işaretlerini takip edebilirsiniz.

  Tekli Anahtar:

  Tek anahtar isminden de anlaşılabileceği gibi tek bir lambanın aktif hale gelmesi için kullanılan anahtardır. Hemen her mekanda kullanmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Vaviyen Anahtar:

  Vaviyen anahtar çift yönlü kontrolü sağlamak için kullanılan anahtardır. Bu anahtarların kullanılması için örneğin koridorun bir ucunda bulunan anahtarın ışığı aktif etmesi ve diğer uçta bulunan anahtarın ise ışığı kapatması sağlanabilir. İki yönlü kontrol sağlamak için anahtara ihtiyaç duyuyorsanız vaviyen anahtar tercih edebilirsiniz.

  Komütatör Anahtar:

  Komütatör anahtar ise en az iki lambanın aynı anahtar vasıtasıyla yanması için kullanılan anahtardır. Bu anahtar açma ve kapama işlemi için tercih edilebilir.

  Bunlar yanı sıra anahtarları renk ve tasarım özelliklerine göre de çeşitlendirmek mümkündür.

  Priz Çeşitleri Nelerdir?

  Prizler elektrikle çalışan televizyon, çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi cihazların çalışması için tercih edilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra telefon hatlarının bağlanabilmesi için kullanılırlar. Kullanım amacınıza göre priz çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

  Yaygın olarak kullanılan ve anahtar & priz kategorisinde bulabileceğiniz priz çeşitleri şunlardır;

  • Topraklı Priz,
  • Konektörsüz Priz,
  • Tv Prizi,
  • Makine Prizi,
  • Çocuk Korumalı Priz,
  • Usb Priz,
  • Çoklu Priz,
  • Kapaklı Priz,
  • Fransız Standardı Priz Ve
  • Telefon Prizidir.

  Sıva Üstü Anahtar ve Priz Nedir?

  Mekanlarda elektrik enerjisinden faydalanmak için kullanabileceğiniz anahtar ve prizler montaj alanına göre iki türe ayrılırlar. Bunlar sıva üstü ve sıva altı kullanım olarak adlandırılır. Sıva üstü anahtar ve prizleri sıvanın üstüne montajlanabilen ürünlerdir. Böylelikle sıva üzerinde kaba durmadan mekanın dekorasyonuna katkı sağlayabilirler.

  Sıva üstü anahtar ve prize ihtiyaç duyuyorsanız elektrix sitesi üzerinde yer alan anahtar ve priz kategorisinin sıva üstü anahtar priz bölümünü inceleyebilirsiniz. Bu bölümde  Schneider Priz, Viko Priz ve Legrand Priz modellerine ve anahtarlara ulaşarak online siparişinizi verebilirsiniz.

  Sıva Altı Anahtar ve Priz Nedir?

  Montaj özelliğine göre anahtarlar ve prizler sıva altında da kullanılabilirler. Bu ürünler ev veya iş yeri gibi konutlarda sıva işlemi gerçekleşmeden montajlanırlar. Sonrasında üzerine sıvanın gelmesiyle duvarda kötü görünüm oluşturmadan işlev göstermeye başlarlar. Sıva altı anahtarlarının değiştirilmesi gerektiğinde ise sıvanın sökülmesi gerekir.

  Sıva altı montaj yapılabilen bu ürünleri kullanmak isterseniz sıva rengine göre seçim yapabilir ve böylelikle duvarlarınızla uyumla priz veya anahtara sahip olabilirsiniz. Siteyi incelediğinizde tercih edebileceğiniz renk seçenekleri ise krem, grafit ve beyazdır.

  Priz Çerçevesi Modelleri

  Priz çerçeveleri elektrix.com anahtar ve priz kategorisinde yer alan ürünler arasında bulunur. Bu ürünler prizlerin ve anahtarların dış görünüşünün düzgün olmasına yardımcı olan ürünlerdir. Ayrıca priz çerçevelerinin kullanılmasıyla güvenlik sağlanabilir. Priz çerçevesine ihtiyacınız varsa kullanacağınız anahtar ya da prizin türüne göre çerçeve belirlemesi yapabilirsiniz.

  Yatay anahtarlar için yatay çerçeveleri dikey anahtarlar içinse dikey çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız priz sayısına göre tekli, ikili veya üçlü çerçeveleri seçebilirsiniz. Bunlara ek olarak çerçeve belirlemesini renk ve tasarıma göre yapabilirsiniz.

  Grup Priz Çeşitleri

  Grup prizler birden fazla prizin bir araya gelmesiyle oluşturulan elektrik ürünleridir. Portatif olan bu ürünler sayesinde birden çok elektronik cihazın aynı anda çalışması sağlanabilir. Genellikle kablolu olan bu ürünler istenilen alanda elektriğin kullanılmaya başlamasına yardımcı olur.

  Grup prizler aynı anda kullanılmak istenen elektronik cihazların sayısına göre tercih edilebilir. 2’li, 3’lü, 4’lü, 6’lı seçenekleri kategorimizde mevcuttur. Bunun yanı sıra grup prizlerde kullanılmayan prizin güvenlik sağlaması adına kapaklı priz şeklinde üretilen modelleri de vardır. Özellikle çocuk sahibiyseniz kapaklı priz seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz.

  Fiş Ve Priz Modelleri

  elektrix anahtar ve priz kategorisinden satın alabileceğiniz son ürün grubu fiş/prizdir. Elektrik elde etmek için kullanabileceğiniz fiş çeşitlerine bu bölümden ulaşabilirsiniz. Bu bölümde düz ve eğik fişleri bulabilirsiniz.

  Elektrik tesisatının kurulması esnasında zor yerlerde fişlerin takılması sorun olduğunda eğik fiş satın alarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Düz fişleri ise fişe ihtiyaç duyduğunuz her alanda kullanabilirsiniz. Satın alacağınız fişleri eğik ve düz olmasının yanı sıra çalışma gerilimine göre tercih edebilirsiniz.

  Dimmer Anahtarların Kullanıldığı Lambalar Hangileridir?

  Evler, iş yerleri ve diğer mekanların aydınlatılmasını sağlamak için kullanılan anahtarlar arasında dimmer anahtar vardır. Klasik anahtarlardan farklı olan bu anahtarlar şu lamba türlerinde kullanıma uygundurlar; led lamba, floresan lamba, halojen lamba, trafo kontrollü lambalar ve akkor lambala.

  Ancak bu lambalarda kullanılabilmeleri için dimmer anahtarın lamba türüne uygun modelinin tercih edilmesi gerekir. Örneğin rl dimmer anahtarların led lambalarla kullanılması mümkündür. Evlerinizde led lamba kullanmayı tercih ediyorsanız Elektrix üzerinden rl dimmer anahtar modellerini seçip lambalarınız için kullanabilirsiniz.

  Yaygın Olarak Kullanılan Anahtar Renkleri Nelerdir?

  Led, floresan veya ampullerin yanmasını sağlamak amacıyla anahtar ismi verilen ürünler kullanılır. Bu ürünler gerçekleştirdikleri işlev nedeniyle satın alınsalar da kişiler ürünlerin evin ya da diğer kullanım alanlarına uygun olmasına önem verirler. Çünkü duvarlara monte edilecek anahtarların duvarla ve ortamla uyumlu renkte olması dekorasyonun tamamlayıcısı olur. Bu nedenle de elektrik anahtarlarında renk tercihinde bulunmak gerekir.

  elektrix anahtar çeşitlerimizi incelerseniz farklı renklerde anahtarı seçebileceğinizi görebilirsiniz. Böylelikle anahtarın kullanılacağı alana uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. elektrix anahtar çeşitleri ve yaygın olarak kullanılan anahtar renkleri arasında ise şunları bulabilirsiniz; titanyum, beyaz, siyah, füme, krem, çelik, kırmızı, alüminyum ve bronz renkleridir.

  Anahtar Ve Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  elektrix anahtar ve priz ürünlerinden satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler sayesinde eviniz, iş yeriniz veya hastane gibi kuruluşlarınız için en uygun ürünleri bulabilirsiniz.

  Anahtar ve priz seçiminde dikkate almanız gereken kriterler arasında şunlar bulunur;

  • Elektrik tesisatı ile uyumluluk
  • İhtiyaç duyulan ürünün belirlenmesi
  • Değişim için kullanılmakta olan ürün türünün bilinmesi
  • Satın alma bütçesi
  • Ürün marka ve kalitesi
  • Mekana uyumluluk
  • Bu kriterleri göz önüne alabileceğiniz çok sayıda ürünü elektrix kategorisi altında bulabilirsiniz. Benzer ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak indirimli veya avantajlı olan ürünleri seçebilirsiniz.

  Anahtar Ve Prizlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

  Elektrik enerjisinin verimli şekilde kullanılması için üretilmiş olan priz ve anahtar çeşitleri çok fazla kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarından bazıları şunlardır; iş yerleri, evler, ofisler, fabrikalar, okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, villalar, oteller ve restoranlardır.

  Bu alanlarda ürünler elektronik cihazların kullanılmasını sağlamak amacıyla tekli veya çoklu olarak tercih edilebilirler. Bunun dışında lambaların yanmasını sağlamak için vaviyen, komütatör, dimmer, tekli ve light anahtar şeklinde seçilebilirler. Ürünlerin verimli şekilde kullanılabilmesi içinse sıva üstü veya sıva altı kullanıma uygunluğun araştırılarak satın alınması gerekir.

  Kullanım Alanına Göre Anahtar Ve Priz Seçimi Nasıl Yapılır?

  elektrix priz ve anahtarları geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerdir. Bu nedenle yapılacak seçimin kullanım alanına göre belirlenmesi gerekir. Satın alacağınız anahtar ya da priz banyo veya mutfak gibi alanlarda kullanmanız gerekiyorsa sıva üstü ya da kapaklı ürünleri tercih etmelisiniz.

  Böylelikle ürünlere suyun temasını önleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuklarınızın bulunduğu odalar için prize ihtiyacınız varsa tercihinizi kapaklı ve korumalı prizlerden yana yapmalısınız. Böylelikle çocuklarınızın tehlike altında olmasını engelleyebilirsiniz.

  Satın alacağınız anahtarlar ve prizler merkezi olan alanlar için kullanılacaksa seçiminizi estetik olan ürünlerden yana yapmalısınız. Böylelikle kullanıldığı alanlarda dekorasyonu bozmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra seçiminizi kullanım alanına bağlı olarak fiyat açısından değerlendirerek belirleyebilirsiniz.

  Anahtarların Montajı Nasıl Yapılır?

  Floresan, led, halojen veya akkor lambaların kullanılabilmesi için tercih ettiğiniz anahtarların montajını anahtar türüne göre yapmanız gerekir. Çünkü anahtarların lambaların yanmasını sağlaması için bağlantıların doğru yapılması gerekir.

  Örneğin çift yönlü anahtar kullanmak istiyorsanız açma ve kapama işleminin aynı anahtarla yapılması için elektrik bağlantılarını doğru şekilde yapmalısınız. Bağlantı ve elektrik tesisatı konusunda bilgi sahibi değilseniz teknik destek almalısınız.

  Sıva altı anahtar almayı düşünüyorsanız sıva işlemlerinden önce anahtar belirlemesini yaparak montajın gerçekleşmesini sağlamalısınız.

  Priz Montajı Nasıl Yapılır?

  Prizlerin montajı prize ihtiyaç duyan kişiler için soru işaretidir. Priz montajını sıva üstü veya sıva altı tercihinize göre değerlendirebilirsiniz. Sıva altı priz satın almayı tercih ederseniz priz kasasına ihtiyaç duyarsınız. Satın aldığınız prizi duvara monte edeceğiniz kasa içerisine yerleştirerek kullanabilirsiniz.

  Tercihiniz sıva üstü prizlerden yana olursa duvara vidalar yardımıyla monte edebilir ve prizlerin kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sıva üstü olan prizlerin montajını yaparken kablo kanallarından yararlanarak kabloların kanal içerisinde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

  Anahtar ve Prizlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Elektriğin kullanımını kolaylaştıran anahtar ve prizler satın alındıklarında tercih edilen markaya göre uzun yıllar kullanılması mümkün olan ürünlerdir. Ancak kullanımın uzun yıllar devam edebilmesi için anahtar ve prizlerin bakımının yapılması gerekir. Bakım için öncelikle kullandığınız anahtarları ya da prizleri dinlendirmelisiniz.

  Böylelikle kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer prizleri banyolarda kullanıyorsanız suyla temas etmesinden sakınmalısınız ve kullanım sonrasında su teması varsa kurulamaya özen göstermelisiniz. Böylelikle prizlerde küflenme veya renkte solma gibi olumsuzluklarla karşılaşmazsınız.

  Anahtarlar ve prizler ortamda bulunan tozlardan etkilenerek lambaların yanmamasına veya prizden elektriğin alınamamasına neden olabilir. Bu nedenle ürünlerin tozlandığını fark ettiğinizde aksatmadan toz alma işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede iç ve dış mekanlarınız için kullandığınız ürünlerimizi uzun yıllar güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Anahtar ve Priz Fiyatları İçin elektrix.com’u İnceleyin

  elektrix web sitemiz priz ve anahtar modelleri konusunda geniş çeşitliliğine sahiptir. Bu sayede ihtiyacınız olan hemen her türlü anahtara veya prize ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizdeki fiyatlar ise markaya, ürün kalitesine, priz sayısına, tasarıma, anahtar sayısına ve gerilim gibi ek özelliklere göre değişiklik gösterir.

  Bu nedenle her bütçeye uygun olan ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanım alanına göre belirlenen ürünleri bulabilir ve ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Kategorimizi inceleyerek isterseniz ucuz isterseniz pahalı olan anahtarlara ve prizlere sahip olabilirsiniz.

  Anahtar Ve Priz Çeşitlerinde İndirimli Fiyatlar

  Priz çerçevesi, anahtar, priz, fiş, montaj kutusu ve uzatma kasası gibi ürünleri uygun fiyatlarla elektrix kategorisinde satıştadır. Ayrıca ürünlerin uygun fiyatlarına ek olarak düzenlenen indirimlerden yararlanma imkanı bulunur.

  İndirimlerden haberdar olmak için üyelik oluşturulabilir ve bu sayede indirimli ürünlerden satın alınabilir. Anahtar ya da priz çeşitlerini indirimli olarak satın almak istiyorsanız kategoriye girerek indirim oranlarını görebilirsiniz.

  Ofisleriniz, iş yerleriniz ve evleriniz için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ürünleri %61 e varan indirimlere sipariş ederek Türkiye’nin her yerinden sahip olabilirsiniz. Alışveriş ve indirim takibi için henüz üyelik oluşturmadıysanız hemen üyelik oluşturarak alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

  Kredi Kartına Taksitle Anahtar Ve Priz Satın Alma Fırsatı

  Ofisiniz, eviniz veya dış mekanlarınız için kullanacağınız anahtar ve prizler için elektrix’i tercih ederseniz taksitli alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Özellikle yeni elektrik tesisatı için ihtiyacınız olan tüm ürünleri tek seferde almak için ödemelerinizi 9 taksit’e kadar yapabilirsiniz.

  Böylelikle bütçenizi etkilemeyecek şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Tekli priz, çoklu priz, vaviyen anahtar, light anahtar veya komütatör anahtar alışverişlerinizde kredi kartına taksit’e ek olarak 150 TL üzerine kargo fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu sayede alışverişlerinizin kargo ücreti ödemeksizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.