Buşonlu Sigorta Ürün Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Elektrik akımının sürekli aktive olduğu yapılar içerisinde oldukça özel bir hassasiyet vardır. Akım gücünün daima dengesinde bir bozulma olmadan işleyişini tam performanslı bir şekilde yerine getirmesi gereklidir. Ancak bazen beklenmedik ani durumlarda ortaya çıkabilen çeşitli elektriksel dalgalanmalar sistemin düzeninde bir bozukluğa yol açarlar.

Bu bakımdan bu olası sorunların oluşması ihtimaline karşı her zaman hazırlık olmaya ihtiyaç vardır. Sigorta buşonu genel olarak bu tür ortaya çıkması muhtemel sorunlara yönelik dinamik bir koruma sağlamaya imkân verir.

Sıralama seçin
 • Buşonlu Sigorta Nedir?

  Birçok yerde ve sistem içerisinde kullanım olanağı bulunan buşonlu sigorta ürünleri için buşonlu sigorta nedir sorusu yaygın olarak sorulur. Kendisine has bir iç mekanizma ve çalışma yapısı olan bu cihazı yakından tanımak önemlidir.

  Buşonlu sigorta, devreler üzerindeki çeşitli akım dengesizliklerine ve ciddi manada oluşabilecek yüksek aşırı akımlara karşı güçlü bir koruma sağlayabilen cihazlardır. Devre kesicilere alternatif bir seçenek olarak tercih edilebilen bu sigortalar, içerisinde bu işlem için aşırı akıma karşı mukavemet sağlayan ince bir tel barındırırlar.

  Buşonlu Sigorta Ne İşe Yarar?

  Elektriksel bazı sistemlerde çeşitli nedenlere bağlı olarak bazen istenmeyen şekilde aşırı akımlar meydana gelir. Kısa devre veya uyumsuz birtakım yüklenmeler bu türden tehlikeli aşırı akımların oluşmasında rol oynarlar.

  Buşonlu sigortalar, olası tehlikenin daha fazla büyümemesi ve onun her yönüyle kontrol altına alınabilmesi için bu noktada aktive olan cihazlardır. Ani akım kesme niteliklerinden dolayı sistemde meydana gelebilecek hasarlara karşı güçlü bir koruma sağlarlar.

  Buşonlu Sigorta ve Özellikleri

  Buşonlu sigortalar, farklı amper değerlerinde üretilebilen ve bünyelerinde birtakım çeşitli parçalar barındıran sigorta cihazı türlerinden biridir. Bu ürünler gövde, buşon ve buşon kapağı bileşenlerden meydana gelirler.

  Devrelere seri bağlanma özellikleri vardır. Akım kesme fonksiyonlarına ek olarak bu sigortalar, yüksek ısılara karşı son derece dayanıklıdırlar. Çünkü buşonlu sigortaların buşon gövdeleri ısı karşısında mukavemet gösteren bir porselenle kaplıdır.

  Ağırlıkları, uzunlukları ve derinlikleri, üretim durumuna göre bir farklılık gösterebilir. Sitemizde ihtiyaçlarınıza uygun olarak, kullanışlı ve garantili olarak birçok farklı buşonlu sigorta ürününü bulabilirsiniz.

  Buşonlu Sigorta Çalışma Prensibi

  Buşonlu sigortalar genel olarak ani bir aşırı akım olması durumlarında, iç yapılarında bulunan ince telin erimesi yoluyla koruma fonksiyonlarını devreye alırlar. Eğer sistemdeki elektrik akımı ve yükü gereğinden fazla olursa, buşondaki bu tel erir ve devrede bir kesinti meydana gelir.

  Telin erimesi yangın gibi kötü risklerin oluşmasının önünde bir engel oluşturur. Bu sigortaların buşon gövdesinin içerisinde yer alan kuvars kumu, elektrik arkının sönmesinde bir işlevsellik gösterir.

  Buşonlu Sigorta Kullanım Alanları Nelerdir?

  Verim kapasitesi oldukça yüksek olan buşonlu sigortalar, gereksinime göre birbirinden farklı alanlarda kullanılabilen türden ürünlerdir.

  • İşyerleri ve bazı toplu yaşam ortamları,
  • Endüstriyel faaliyetlerde bulunulan ortamlar,
  • Sokaklardaki birtakım aydınlatma sistemleri,
  • Binaların kofra giriş kısımları,
  • Kompanzasyon panoları iç kısımlarında,

  Genel olarak buşonlu sigortalar, çeşitli akım dengesizliklerine karşı iyi şekilde önlem ve korumanın sağlanması adına bu tür yerlerde kullanılırlar.

  Buşonlu Sigorta Markaları Nelerdir?

  Buşonlu sigorta ürünleri, yüksek güvenlik açısından daima gereksinim duyulan ürünler olduklarından ötürü farklı markalar tarafından en kaliteli şekilde üretilmeye çalışırlar. Uzun vadede tam bir verimlilik için daima bu sigorta ürünlerini iyi markalar bünyesinde tercih etmek gerekir.

  Sitemiz üzerinde birçok farklı markanın yer aldığını görebilirsiniz. Ürünlerini satışa sunduğumuz markalardan bazıları, Schneider Electric, Siemens ve Kardeş Elektrik şeklindedir.

  Buşonlu Sigorta Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Buşonlu sigorta ürünlerini tercih ederken onların hangi malzeme bileşenlerinden ne derece sağlam şekilde üretildiklerine bakmak gereklidir.

  Bunun dışında hangi boyda ve amper kapasitelerine sahip bulunduklarını da bu süreçte göz önüne almak önem arz eder. İlgili sigorta buşonu ürünlerinin volt değerleri ve garantilerinin olup olmadığı da bu noktada dikkate alınmalıdır.

  Buşonlu Sigorta Fiyatları

  Buşonlu sigorta çeşitleri de diğer sistemler gibi farklı donanımsal ve teknik özellikleri bünyelerinde barındırdıkları için fiyatları açısından bazı değişkenlikler gösterirler. Amper güçleri, volt değerleri ve bu ürünlerin boyları genellikle fiyatları belirlemede ilk kriterler olurlar.

  Eğer hem kaliteli hem garantili ve hem de dayanıklı buşonlu sigorta ürünlerine en uygun indirimli fiyatlarla sahip olmayı istiyorsanız, sitemizden ilgili alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.