RAMAZAN24 M.jpg (12 KB)

RAMAZAN24 L.jpg (34 KB)

Ölçü Aletleri Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Ölçü aletleri, günlük yaşamın içerisinde birçok noktada ve otomasyon sektöründe sıklıkla kullanılan ve insanlara birtakım işlerin yapılmasında iyi faydalar sağlayan türden ürünlerdir. Bu aletler işlevsellikleri yönünden birbirlerinden oldukça farklı türlerde tasarlanmışlardır.

Isı ölçme veya elektriksel akımın ölçülmesi gibi daha birçok işleme yönelik olarak bu cihazların her açıdan iyi bir verimlilikle kullanılabilmesi mümkündür. elektrix sitemizde bizler hemen herkesin işine yarayacak ve ölçüm yapma konusuna beklentileri karşılayacak türden birçok ürüne sitemiz üzerinde yer veriyoruz.

Sıralama seçin
 • Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Tasarımı yapılmış ölçü aletleri arasında iyi bir çeşitliliğin olduğunu görebilmek mümkündür. Bu aletlerin her birinin çalışma yapıları ve işlevsellikleri birbirlerinden biraz farklı olabilir. Ancak temelde görevleri duruma göre başarılı bir şekilde ölçüm yapabilmeleridir.

  Ölçü aletleri, ateş ölçer, multimetre, voltmetre, termometre ve ampermetre gibi aletlerdir. Ölçümleme konusunda daha farklı türlerde başka ürünlerin mevcut olduğundan da söz etmek mümkündür.

  Ölçü Aletleri Ne İşe Yarar?

  Herhangi bir şeyin hesaplanması, onun derecesi hakkında fikirler edinilmesi bakımından ölçü aletlerinin kullanımına gereksinim olur. Bu aletler her zaman tam ve net olarak birtakım verilerin elde edilmesine bir fırsat verir.

  İşlerin çok daha kolay yerine getirilmesi açısından çeşitli ölçü aletlerinin kullanımının birçok noktada önemi oldukça büyüktür. Verimlilik için mutlaka her bir amaca tam uygun şekilde ilgili ölçü aletinin seçilmesi gereklidir. elektrix sitemiz üzerinde işinize yarayacak değişik tasarımlarda kaliteli ölçü aletlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

  Ölçü Aletleri Çeşitleri Nelerdir?

  Ölçü aletlerinin oldukça farklı şekillerde sınıflandırmalarının yapılabilmesi mümkündür. Çünkü her bir alet değişik amaçlara hizmet eden bir niteliğe sahiptir. Ölçü aletleri yapısına göre iki değişik gruba ayrılır. Bunlar dijital ölçü aletleri ve analog türü ölçü aletleridir.

  Ölçtüğü büyüklüğüne göre ölçü aletleri ise üç sınıfta ele alınır. Bunlar toplayıcı, kaydedici ve gösteren ölçü aletleridir. Yine voltmetre, ampermetre ve multimetre gibi elektriksel bazı değerlerin ölçülmesi noktasında da ilgili ölçü aletlerinin çeşitliliğinden söz edilebilir.

  Ölçü Aletleri Modelleri Nelerdir?

  Ölçü aletlerine neredeyse yaşamın birçok noktasında ihtiyaç duyulabiliyor. Farklı türlerde markalar tarafından oldukça fazla sayıda çeşitli ölçü aletleri üretilmiştir. Ölçü aletlerinin modelleri konusundaki seçenekleri elektrix sitemizde en iyi şekilde şekilde görebilirsiniz. İstediğiniz gibi bu modeller arasından herhangi birisini kolayca sipariş verebilirsiniz.

  • Fluke 59 max+ kızılötesi termometre,
  • Entes 96X96 220VAC elektronik multimetre,
  • Unit UT300R temasız lazer vücut termometresi ateş ölçer,
  • Unit multimetre ölçü aleti,
  • Entes ampermetre,
  • Schneider Electric basınç sensörü,
  • Entes demandlı ampermetre,

  Sitemizde herkesin erişebileceği ve kolayca ihtiyaçlarına göre sipariş verebileceği ölçü aletleri modelleri arasında bu türden birtakım seçenekler mevcut bulunuyor. Markalar konusunda dilediğiniz gibi tercihleri yaparak uygun koşullarda bu ürünleri bizlerden satın alabilirsiniz.

  Ölçü Aletleri Fiyatları Nelerdir?

  Ölçü aletlerinin kendisine ait özellikleri, onların fiyatları konusunda uygun belirlemelerin yapılabilmesine bir olanak veriyor. Bu aletlerinin yeterince makul fiyat değerlerinde olması hemen herkes için oldukça memnun edici bir durumdur.

  Fakat diğer taraftan ilgili aletlerin kalitesi tarafında da birtakım esasları göz önüne almak gereklidir. elektrix sitemiz bünyesinde bütçeye uyumlu, farklı markaların üretimi olan en iyi tasarıma sahip birçok güzel ölçü aleti ürününü bulabilirsiniz.

  Ölçü aletleri fiyatlarını güncel bir şekilde bu kategori üzerinden takip edebilirsiniz. Ölçü aletlerini kullanacağınız alana ve elde etmeyi istediğiniz verime göre bir belirleme yaparak güvenle ve kolaylıkla sitemizden her zaman satın alabilirsiniz.

  Elektrik Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Elektrik ölçü aletleri, elektriksel akımın aktive olduğu yapılar içerisinde akım ve enerji değerlerinin seviyelerini anlamak için kullanılırlar. İlgili devreler içerisinde gereğinden fazla yüksek veya düşük akımın tespit edilmesi için bu tür aletlere her zaman ihtiyaç olabiliyor.

  Güç kapasiteleri ve teknik özellikleri farklı olabilen bu aletler arasında değişik birçok amaca hizmet edecek yapıda geniş bir çeşitlilik yer alıyor. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan ve faydalarını her zaman öne çıkarabilen elektronik ölçü cihazları arasında ampermetre, wattmetre ve voltmetre gibi cihazlar yer alıyor.

  Bunlara ek olarak yine yaygın bir şekilde birçok noktada ohmmetre, osiloskop, multimetre ve pensampermetre gibi bazı elektrik ölçü cihazları da kullanılabiliyor.

  Dijital Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Dijital ölçü aletleri temel olarak sayısal bazda birtakım verilerin alınabilmesi amacıyla kullanılırlar. Sayısal nitelikte ölçümleme cihazları olarak bilinen bu aletler, ölçüm değerinin ne derece büyük olduğunu ilgili ekranına gelen rakamlar yoluyla bildirirler.

  Mekanik istenmeyen arızalar yapmamaları, dijital ölçü aletlerinin en güzel özellikleri arasındadır. Yine elektrik enerjisi konusunda az şekilde sarfiyatta bulunmaları da dijital ölçü aletlerinin artı yönlerinden biridir. Bu tür ölçü aletlerinde genellikle diğerlerine nazaran hata oranları da oldukça düşük seviyelerdedir.

  Birçok farklı bölümde daima verimlilikle kullanılan dijital ölçü aletleri arasında ses ve gürültü ölçen aletler, ışık ölçer aletler, ampermetre ve ateş ölçer türünde ürünler bulunuyor. Sitemizden arzu ettiğiniz şekilde farklı markalara ait en performanslı şekilde çalışan dijital ölçü aletlerini temin edebilirsiniz.

  Uzunluk Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Uzunluk ölçü aletleri, genellikle birçok yerde diğerlerinden daha yaygın biçimde kullanılır. Bu tür aletleri insanlar her zaman el altında bulundurmaya çalışırlar. Çünkü bu aletler taşınması ve kullanımı her açıdan rahat ve pratik olan aletlerdir.

  elektrix sitemizde ihtiyaçlarınıza tam karşılık verecek türden birçok uzunluk ölçümü yapan ürünün olduğuna tanıklık edebilirsiniz. İşlerinizi verimlilikle yerine getirebilmek adına bu ürünleri istediğiniz her zaman direkt sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

  Uzunluk ölçü aletleri arasında hemen herkesin tanıdığı ve bildiği birçok ürün yer alır. Bunlar metreler, gönyeler, cetveller, mastarlar ve çelik metreler gibi ürünlerdir. Kaliteli ve uzun süreli kullanımda her zaman dayanıklı kalabilen iyi tasarım uzunluk ölçü aletlerini sitemizden satın alabilirsiniz.

  Makine Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Makine ölçü aletleri, endüstriyel bazı çalışmaların yapıldığı alanlarda çoğu durumda gerekli olabilen türden aletlerdir. Diğerleri gibi makine ölçü aletlerinin arasından tercihler yapabilmeye uygun birçok seçenek mevcuttur.

  elektrix sitemizde işinize yarayacak şekilde değişik markalarca üretilmiş makine ölçü aletlerini bulabilir ve bunları uygun şekilde sipariş verebilirsiniz. İşlerin verimli bir şekilde yerine getirilebilmesi noktasında her zaman performansını öne çıkarabilen bu aletler, çalışmada en net fikirlere sahip olunmasına imkân veriyor.

  Bu sayede olası hataların önüne kararlılıkla geçilebilmiş oluyor. İş kalitesi ve verimliliği en üst düzeye çıkarılabiliyor. En sık şekilde kullanılan ve iyi faydalar sağlanan makine ölçü aletleri arasında çelik teraziler, dış mikrometre ve eğim prokraktörü gibi bazı ürünler yer alıyor.

  Elektromekanik Ölçü Aletleri Nelerdir?

  Elektromekanik ölçü aletleri genel itibariyle bazı elektriksel devrelerde nasıl bir akım gücü ve enerjisi var bunun tespitinde kullanılıyor. Bu sisteme uygun üretilmiş olan ölçü aletleri oldukça geniş seçeneklerde olduğundan tam ihtiyaca göre seçimler rahatlıkla yapılabiliyor.

  Kaliteli ve önde gelen markaların üretimleri olan elektromekanik ölçü aletlerini sitemiz üzerinde bulabilirsiniz. Fiyatları yeterince makul ve indirimli olan en güzel ürünleri kolayca uygun sipariş işlemleriyle temin edebilirsiniz.

  Genellikle birçok yerde etkin olarak kullanılan elektromekanik ölçü aletleri arasında analog ve dijital avometreler, ohmmetre, voltmetre ve ampermetre gibi ürünler bulunuyor. Her bir üründen kullanımda, ilgili elektriksel değerleri tam ve net olarak ölçebilmek için maksimum bir verimlilik alınabiliyor.

  Elektromekanik ölçü aletlerinin en dikkate değer önemli faydalarından biri, arızaların erken safhada kolayca fark edilebilmesini sağlamasıdır. Bunun yanı sıra sağlamlık kontrolü açısından da yine bazen elektromekanik ölçü aletlerinin kullanımını gereklidir.

  Pensampermetre Nedir?

  Pensampermetre bazı elektriksel devre sistemlerinde etkin olarak kullanılan profesyonel ölçüm aletlerinden biridir. Bu aletlerin normal ölçü aletlerinden farkı, akım trafosu ile ampermetreyi aynı gövde kısmı içerisinde barındırmasıdır.

  Çeşitli devrelere seri olarak bağlanabilen ampermetrelerden farklı olarak pensampermetre cihazları, doğrudan manyetik alandan destek alarak ölçümleme işlemini yerine getirirler. Bu cihazlar genellikle alternatif yapıdaki akımların ölçümlenmesini yaparlar.

  Pensampermetre aletleri, iki farklı kategoriye ayrılıyorlar. Bu aletler sistemin ihtiyacına göre analog veya dijital olarak tercih edilebiliyorlar. Faz seçenekleri farklı olan şebekelerde ne kadar miktarda güç tüketiliyor bunu anlama konusunda bu aletlerinde iyi yardımlar alınabiliyor. Enerji kapasitesin takibi ve izlenmesi açısında bu gelişmiş cihazlardan maksimum faydalar elde edilebiliyor.

  Termometre Ne İşe Yarar?

  Termometre diğer adıyla sıcaklık ölçer cihaz olarak da bilinir. Bu aletin temel amacı, ilgili alandaki sıcaklık değerlerinin tam manasıyla ölçümlemesini yapmaktır. Hava durumunun ne kadar sıcak olduğunu anlamak konusunda termometre cihazlarından çok iyi düzeylerde bir verimlilik alınabiliyor.

  Termometrelerin en önemli özelliklerinden biri, farklı ölçü birimleri üzerinden işlevsel olabilmeleridir. Santigrat veya fahrenhayt ölçeklendirmeleriyle bu cihazlar en fonksiyonel şekilde çalışabiliyorlar. Termometre türleri arasında genellikle birçok alanda karşılan tür, cıvalı termometreler oluyor. Diğer türler olarak katı, gazlı, alkollü ve dijital termometreler öne çıkıyorlar.

  Termometre çeşitleri, üç farklı kategoriye ayrılan bir yapıdadır. Bu çeşitlilikler arasında gazlı termometreler, metal ve sıvılı termometreler seçeneklerinin görülmesi mümkündür.

  Vücut Termometresi Ne İşe Yarar?

  Vücut termometresi, insanların bedenlerindeki sıcaklık değişkenliklerinin durumunu her an anlama konusundan kullanılan termometre türlerinden biridir. Vücut sıcaklıkları genel itibariyle birtakım sağlık sorunlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

  Bu bakımdan gidişatın takip edilmesi ve sağlık durumu hakkında fikirler edinilmesi açısından termometrelerin kullanılması gerekebiliyor. Sağlık alanında sıklıkla kullanılan ve en önemli medikal cihazlar arasında yer alan vücut termometreleri, farklı çeşitlere sahip olarak temin edilebiliyor.

  Ateş ölçer termometreler en yaygın olarak sağlık alanında kullanılan ve yararlar elde edilen aletler olarak öne çıkıyorlar. Dijital, alkollü ve cıvalı seçenekleriyle kullanım ihtiyaçlarına göre seçiliyorlar. Bu termometrelerden tam bir verimliliğin alınabilmesi için onları satın alırken birtakım unsurlara dikkat etmek gerekiyor.

  Kulanım amacının en başta belirlenmesi önem arz ediyor. Evde mi yoksa bir sağlıklı kuruluşunda mı kullanılacak buna dair bir karar verilmesiyle birlikte nereden satın alınacağına da bakılmalıdır. Kaliteli, markası bilinen ve iyi malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmek uzun vadede kullanım yönünden en güzel memnuniyeti sağlayabilir. Sitemizden aradığınız türlerde birçok ürün bulabilirsiniz.

  Multimetre Ne İşe Yarar?

  Multimetre, oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olarak ölçüm yapabilen cihazlardan biridir. Bu cihazı farklı kılan şey, onun ohmmetre, avometre ve ayrıca voltmetre gibi aletlerin her bir işlemini sadece tek bir yerden ve tek seferde gerçekleştirebilmesidir.

  Herhangi bir devre sistemi üzerinde multimetre kullanımı yaparak direnç gücü, gerilim gücü ve akım güçlerinin her birinin tam kapsamlı olarak tek şekilde ölçümlenmesi her zaman mümkündür. Diğer cihazlara bir gereksinim kalmadan multimetrenin tüm bunları sadece kendisinin yapabilmesi, onu ölçü aletleri arasında oldukça değerli bir hale getiriyor.

  Multimetrelerin tüm bunları yapabilmelerinin yanı sıra farklı şekillerde de işlev görebilen birtakım özellikleri bulunuyor. Kondansatörler, diyotlar ve transistörlerde akım kazancının ölçülmesi işlemleri de multimetreler sayesinde yerine getirilebiliyor.

  Multimetre aletleri, iki farklı seçeneğe ayrılıyor. Dijital özellikli ve analog tasarımlı multimetreler tercihe göre ilgili sistemlerde kullanılıyor. Daha yeni teknolojik dinamikleri bünyesinde barındırmasından ötürü ağırlıklı olarak dijital multimetrelerden çok daha istifade ediliyor.

  Termostat Ne İşe Yarar?

  Termostat, dahil olduğu çeşitli sistemler içerisinde ısı konusundaki dengelerin en etkin şekilde sağlanması noktasında işlevsel olan üst düzey teknolojik aletlerden biridir. Termostatların en önemli özelliği hem soğutma ve hem de ısıtmaya yönelik kontrol ve düzenlemeleri ilgili sistemde yapabilmeleridir.

  Isıtma veya soğutma görevlerine sahip olan ve günlük yaşamda birçok noktada yer alan çeşitli tasarım ürünler vardır. Bu ürünlerin herhangi bir bozulma veya arıza durumlarıyla karşılaşmaları için kendi ayarlarına göre çalışmaları gereklidir.

  Termostatlar tam da bu noktada bir görev üstelenerek onların en iyi performansla çalışabilmelerine yardımcı oluyorlar. Cihazların aşırı ısınma veya soğuma aşamasında kendi sınırlarını ihlal etmemeleri için termostatlar aktive olup duruma müdahale ederler. Bu sayede cihazların verimlilikle etkin olabilmelerine yardımcı olurlar.

  Enerji Analizörü Nedir?

  Enerji analizörü, elektriksel bazı devreler bünyesinde kullanılan ve sahip olduğu özellikleriyle sistemin işleyişine çok önemli katkılar sunabilen cihazlardan biridir. Bu cihaz temel olarak frekans ve güç değerlerine dair birtakım ölçümler yapıyor.

  Bunun yanı sıra sistemdeki gerilim ve akım enerjilerinin takibi noktasında da iyi şekilde fonksiyonel olabiliyor. Başarıyla ölçüm yapabilmesinin yanı sıra enerji analizörünün diğer bir önemli görevi ise hemen her bir değerin kaydını da tutabilmesidir. Elektrik enerjisinin tam bir verimlilikle sistemde etkinlik göstermesi her zaman olması istenen şeydir.

  Enerji analizörü bu konudaki gereksinimin karşılanması noktasında performansını ortaya koyan en önemli cihazlardan biridir. Enerjinin sorunsuz olarak sistemde bir aktivite göstermesi, ona bağlı olan diğer cihazların da olumlu şekilde çalışmasında bir rol üstelenebiliyor.

  Kontrol Kalemi Nedir?

  Kontrol kalemi, elektriksel bazı çalışmalarda en sık şekilde kullanılan ve gerilimin yapısını kolaylıkla anlamaya imkân veren aletlerden biridir. Bu kalem sayesinde alçak veya yüksek gerilimin olduğu sigorta panolarında birtakım test ve kontroller hızlıca yapılabiliyor.

  Bir nevi elektriksel akımın durumunu anlama konusunda bir güvenlik görevi gören bu kalem, ilgili amaca yönelik bir sonucun alınabilmesine fırsat veriyor. Duylar, prizler veya bunlar gibi birçok bölümde elektriksel durum nedir bu en pratik şekilde öğrenilebiliyor.

  Kontrol kalemi ürünleri temaslı veya temassız seçenekleriyle tercih edilebiliyor. Her bir farklı çeşidinden duruma göre iyi şekilde istifade edilebiliyor. elektrix sitemiz üzerinde en iyi ve kaliteli tasarım birçok farklı model kontrol kalemi ürünleri bulabilirsiniz.

  Hız Kontrol Cihazı Nedir?

  Hız kontrol cihazları, endüstriyel çalışmaların yapıldığı bazı alanlarda en aktif şekilde kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar endüstrilerde yer verilen indüksiyon motorlarının performanslarının artırılması noktasında işlevsellik gösteren oldukça güçlü yapıya sahiptirler.

  Üretimlerin yapılması aşamasında zamanın daha verimli şekilde kullanılması ve olası hata risklerinin en aza indirilmesi bakımdan hız kontrol cihazlarının sağladığı faydalar kayda değerdir. Bazen çalışmanın yapılması esnasında bu hız kontrol cihazları duruma göre makinelerin gücünü düşürüp bir enerji tasarrufu da sağlayabiliyorlar.

  Hız kontrol cihazlarını güçlü hale getiren en önemli özelliklerinden biri, ayrıca bu cihazların ısı, basınç kontrolleri ve fan kontrolleri gibi işlemleri de verimlilikle yerine getirebilmeleridir. Voltaj ve motor güç kapasiteleri farklı olan hız kontrol cihazlarını sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.