Floresan Modelleri ve Fiyatları

Floresanlar, Akkor lambalara göre daha çok ılık yapıda ve kullanım alanı çok geniş olan bir aydınlatma ürünüdür. Günümüzde evde, işyerlerinde ve pek çok yerde floresan kullanılıyor. Floresan lamba iki ucunda bulunan flamalardan elektrik akımı geçtiği zaman ısınarak tüp içinde bulunan gazı da ısıtıyor.

Flamadan geçen akım çok kısa bir süre içerisinde starter tarafından kesilir ve akım tam kesildiği anda balast yüksek biri gerilim meydana getirerek tüpün iki ucu arasında bir akım oluşturur. Böylelikle gazdan geçmeye başlayan akım ışık olarak ortaya çıkar. Floresan ampul ışık vermesi için floresan kullanılan düşük ağırlıklı bir cıvalı buhar lambası olarak da biliniyor.

Sıralama seçin
 • Floresan ampuller ofislerde, plazalarda, işyerlerinde ve alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılan bir ışık kaynağıdır. Kompakt floresan lambaların ortaya çıkması ile beraber çoğu evlerde bu tür lambalar yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Floresan lambalar daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarının yanında diğer ampullere göre daha ekonomik yapıdadır.

  Dağınıklığı diğer ampullerle kıyaslandığı zaman onlara göre yaklaşık 13 kat daha uzundur. Floresan lambalar insanlara gece pencereler olmadan kapalı alanlarda ve işyerinde daha fazla verim alabilecekleri işleri yapma şansı veriyor. Floresanın ortaya çıkması ile beraber bu ışıkla çalışan işletmeler ucuz ve dayanıklı bir ışık kaynağı bulduğu için daha çok verim almak için tercih etmişler.

  Floresan Lamba Nedir?

  Floresan, aydınlatmanın ışık oluşturması için cam tüpün içinde yer alan kimyasalların reaksiyona girmesini sağlıyor. Floresan ampuller çok çeşitli uygulamalarda kullanırken bu lambalardan her yerde iyi çalışıp verim alınmayabilir. Floresan ampullerinin kullanmasının en yaygın nedenlerinden birisi olarak hiç kuşkusuz minimum kurulum maliyeti ile enerji tasarrufu sağlıyor oluşu ön planda yer alır.

  Günümüzde floresan lambaların aydınlatma için tipik kullanım alanları genellikle ticari ofisler, evler, depolar, hastaneler ve parekende mağazaları oluyor. Floresan lambalar ışığının dağınık olmasından dolayı uzaktan aydınlatma için kullanılmıyor. Gelişen teknoloji ile beraber led floresan ampul olan türü ortaya çıkmıştır.

  İhtiyacınız olan her türlü floresan lamba çeşitleri elektrix web sitesinde kolay bir şekilde hizmete sunulmuştur. Floresan lambalar oldukça tasarruflu olup ışığı diğer lambalara göre daha fazladır. İnsan sağlığına da zararı az olan floresan lambaların birçok yerde kullanımı bulunuyor.

  Floresan lambaların enerji verimliliği, geniş renk seçenekleri, maliyet gibi birçok konuda avantajı bulunuyor. Floresan led lambaları kullanılması durumunda Akkor lambaya göre %40 oranında daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak ve soğuk renk sıcakları gerektiren uygulamalarda kullanma şansınız da bulunuyor. Uzun ömürlü ve ilk kurulum maliyetinin düşük olmasının bütçe açısından önemli bir yeri bulunuyor.

  Floresan Lamba Çeşitleri Nelerdir?

  Floresan lambalar kullanım ömrü ve verimliliği yüksek olan ışıklandırma çeşitleri arasında yer alıyor. Floresan lamba çeşitleri led ampul, rustik led ampul, halojen ampul, tasarruflu ampuller, PLC 2 pinli ampul, PLC 4 pinli ampul,T5 florasan ampul ve T8 floresan ampul gibi ürünler bulunuyor.

  Dünyada bulunan enerji kaynaklarının tükenir olmasından dolayı insanlar eldeki kaynaklarını tasarruflu bir şekilde kullanmak zorunda kalıyor. Elektrik enerjisinin en çok kullandığı alanlardan birisi de aydınlatma işlevidir. Okul, büro ve işyerlerinin aydınlatılmasında floresan ampul ve lambaların kullanılmasıyla enerji tasarrufu gündeme gelmiştir. Led floresan lambalarda bulunan balast sayesinde enerjiden ne kadar tasarruf sağlanacağı araştırılmıştır.

  Floresan Fiyatları

  Floresan lambalar satın alınmadan önce kullanım alanının iyi bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Ayrıca alınacak olan lambanın kaç watt olduğuna da dikkat ederek tercih edilmesi gerekiyor. Farklı güç özelliklerine sahip olan floresan ampul çeşitleri, floresan armatür ve birçok aydınlatma ürünlerini elektrik web sitesinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Web sitesinde yer alan aydınlatma ürünlerini arasında bulunan floresan fiyatları hakkında detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.

  Ampul çeşitleri arasında yer alan floresan modelleri yüksek enerji tasarrufu ve kuvvetli aydınlatma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Birçok farklı alanda kullanılabilen floresan ampul çeşitlerini uygun fiyatlardan çok sayıda seçenekleri elektrix web sitesinde yer alan floresan kategorisinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

  Web sitemizden satın alacağınız değişik özellikler taşıyan floresan ampul çeşitlerini takarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Floresan lambalar genellikle 40 watt, 32 watt veya 18 watt bağlantı çeşitlerine sahip olarak üretiliyor. 18 watt kapasiteye sahip bir lamba çalıştıracak balast ve starter’ın da 18 watt olması gerekiyor.

  Eğer bağlantı kuracağınız lamba 40 watt veya 32 watt lambayı çalıştıracak ise starter ile aynı değerde olması gerekir. Dikkatli ve düzgün bir şekilde gerçekleştirmiş olduğunuz bağlantının sonucunda lambanın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  Led Floresan Fiyatları

  Led floresan fiyatları, lambanın güç tüketimine, teknik değerine, tasarım özelliklerine ve markasına göre değişkenlik gösteriyor. Çeşitli güç tüketimi, aydınlatma değeri ve tasarım modellerine sahip floresan lambalar bulunuyor. Floresan lamba alınmadan önce aydınlatılacak alanın nitelikleri, ihtiyaç duyulan ışık miktarı ve lambanın tasarımı doğru bir şekilde tespit edilerek en uygun olanı tercih etmeniz gerekiyor.

  Klasik ve floresan armatür fiyatları ise armatür üzerinde bulunan lambaların sayısı ve armatürlerin özelliklerine göre değişiyor.

  Floresan lambaların seçiminde, harcadıkları güç miktarları lambanın üretebileceği ışık seviyesi ve floresan lamba fiyatları önemli faktörler arasında yer alıyor. elektrix sitesinde aydınlatma armatürleri, şık tasarım modelleri ve renkleriyle birden fazla floresan lambayı üzerlerinde barındıran ve ortama dekoratif bir özellik katacak ürünler bulunuyor. Ayrıca sarkıtma, gömme, sıva üstü, sıva altı, panel tipi gibi oldukça zarif ve dekoratif biçimlerde olan led floresan armatür modellerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

  Floresan Lamba Boyutları

  Günümüzde sadece tasarruf için değil doğal kaynaklara saygılı olmak için tüketimde elektrik harcamalarına dikkat edilmesi gerekir. Bundan dolayı en yaygın aydınlatma ürünü olan led floresan lamba dikkat edilerek seçilmelidir. Aydınlatmada floresan lambalar akkor lambalara göre hem daha tasarruflu hem de daha verimli oluyor. Akkor lambaların kullanımı bile yasaklanması söz konusu olabilir. Floresan lamba boyutları tüketilecek elektrik miktarına göre seçilmesi gerekir.

  Piyasada 2,5 watt'an başlayarak 150 watt'a kadar aydınlatma sağlayan floresan lambalar bulunuyor. Ayrıca led ampullerde verimli, enerji tüketimi düşük, parlak ışık veren seçenekleri olan türler arasında yer alıyor. Akıllı duy tasarımları ve gelişmiş özellikleri sayesinde çok yönlü aydınlatma imkanı sunuyor.

  Lambaların verdikleri ışık bakımından sarı ve beyaz olacak şekilde gruplandırılıyor. Ayrıca lambaların şekillerine göre ayrım da söz konusu oluyor. Mum, yuvarlak, spiral veya düz şekilde üretilen led ampuller de bulunuyor. Floresan lamba seçerken veya herhangi bir aydınlatma ürünü satın alırken mutlaka dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. Sağlığınıza, kullanım yoğunluğumuza, dekorasyonunuza ve lamba modellerine göre seçim yapabilirsiniz.

  Enerji tasarruflu floresan modeller sayesinde uzun süre enerji tasarrufu sağlayarak çevrenizi de korumuş oluyorsunuz. elektrix firması olarak geniş floresan koleksiyonumuz sayesinde ihtiyacınız olan her türlü floresan ampul ve armatörlerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

  Web sitesinde yer alan farklı ürün çeşitleri sayesinde tercih edebileceğiniz ürünler de sizlere yol gösterici olacaktır. Yazımızda floresan nedir, çeşitleri nelerdir, floresan lamba nedir ve floresan fiyatları hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Ayrıca sitemizden yapacağınız siparişlerde uygun ödeme seçenekleri ve kargo seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Web sitesine üye olup avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.