Dağıtıcı Üniteler Ürün Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde insanlık için en büyük gereksinimlerden biri elektriktir. Elektrik insanların kullanım alanlarının neredeyse hepsinde kullanılıyor. Evlerde, iş yerlerinde sokaklarda, AVM’lerde ve benzeri tüm alanlarda elektrik enerjisine ihtiyaç duyulur. İnsanların kullanımı aydınlatma ve prizler iledir. Fakat enerji oraya gelene kadar birçok aşamadan geçer.

Şehirlerde bulunan ana dağıtıcılar tüm mahalle ve sokaklara farklı kanallarla enerjiyi gönderir. Buralarda bulunan ana Şalterler enerjiyi ev veya iş yerlerine nakleder. Kablolar vasıtası ile gelen enerji sigorta ve elektrik sayacından geçerek evlere verilir. Sigorta elektik sisteminde oluşabilecek aksaklıklarda koruma görevi yapar. 

Elektriksel akım mekanizmasının işlevsel olduğu birçok yerde elektriğin farklı alanlara yönlenmesi ve onun sistem içerisinde duruma göre kontrol edilebilmesi için bazı yardımcı ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Dağıtıcı üniteler bu tür görevleri başarıyla yerine getirebilen şalt malzemesi olduklarından ötürü tam anlamıyla beklentileri yüksek bir verimlilikle karşılarlar. Bu yüzden de çeşitli panoların iç kısımlarına yerleştirilmek suretiyle kullanılmaya çalışılırlar.

Bu üniteler, farklı güç kapasitelerinde üretilmiş ürünlerdir. Ancak bu onların genel çalışma amaçları üzerinde bir değişiklik yaratmaz. Ortamın ihtiyacına göre ürün seçimlerini yapmak yeterlidir. Sitemizde, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek türden kaliteli bazı dağıtıcı üniteler bulabilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Dağıtıcı Üniteler Nedir?

  Dağıtıcı ünite nedir sorusu genellikle yaygın olarak sorulan sorulardan biridir. Bu ekipmanın ne olduğunu anlayabilmek için onun çalışma konusundaki görevi ve performansı üzerinde durmaya gereksinim vardır. Bu üniteler, elektriğin her an aktive olduğu bir yapı içerisinde, gücün birden fazla sayıda alıcıya ulaştırılmasını sağlarlar.

  Dağıtıcı üniteler elektriği kullanım alanı içerisinde dağıtmak için kullanılır. Her abone elektriği farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanır. Özellikle evlerde onlarca eşya elektrik enerjisi ile çalıştığı için bu malzemeye ihtiyaç duyar. Onun için bu dağıtıcılar tek kaynaktan gelen elektriği farklı yerlere aynı anda göndermeye yarıyor. Gönderirken de mevcut olan enerjiyi ihtiyaca göre böler.

  Her bir ayrı görevi olan sistemlerin, ihtiyaç olduğu kadar güçleri kesintisiz bir şekilde alabilmeleri için onlara bunun yönlendirilmesi gerekir. Dağıtıcı üniteler tam da bu noktada bir inisiyatif alarak tek bir yerden farklı bölümlere bu ilgili enerjinin transferini sağlar.

  Dağıtıcı Üniteler Ne İşe Yarar?

  Dağıtıcı ünitelerin en çok verimli olduğu konulardan biri, akım yönlendirilmesi esnasında çok fazla miktarda başka bağlantı transfer araçlarının kullanımına gerek bırakmamasıdır. Bu üniteler bu hususta birçok şeyi kendileri üstlendikleri için ekstradan güç aktarımı için başka ekipmanlara ihtiyaç olmaz.

  Tüm işlemler daha kısa sürelerde, sorunsuz ve pratik olarak bu dağıtıcı ünitelerin yardımıyla ilgili yapı içerisinde başarıyla yerine getirilir. Elektrik kesintilerinin yaşanması gibi durumlarda elektrikle aktive olan ilgili bölümler, bu ünite sayesinde yine çalışır bir vaziyette olurlar.

  Dağıtıcı Üniteler ve Özellikleri

  Diğer sistem ürünlerinde olduğu gibi dağıtıcı ünitelerinde kendi bünyelerinde sahip olduğu bazı özellikleri vardır. Bu özelliklerden en önemlisi, onların yüksek veya düşük sıcaklık durumlarına karşı bile mukavemetli olabilmeleridir.

  Sıcaklık konusunda kendi içerisinde bir denge kurabilen bu üniteler, enerji akışının bozulmamasına yönelik oldukça başarılı bir performans gösterirler. Farklı kanallara tek bir noktadan enerji transfer edebilirler. Çalışma akım ve gerilim güçleri yönünden bu üniteler istenildiği gibi tercih edilebilir.

  Dağıtıcı Üniteler Kullanım Alanları Nelerdir?

  Dağıtıcı üniteler, günlük yaşamda kullanım alanları oldukça geniş olan türden ürünlerdir. Bu ünitelere genellikle çeşitli ürünleri tasarlamak ve üretmek amacıyla birtakım çalışmaların yapıldığı bazı iş yerlerinde ihtiyaç olur.

  Yine insanların toplu şekilde yaşadıkları birtakım bina alanlarında veya sahne ya da buna benzer çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği durumlarda da bu ünitelerden gerekli faydalar sağlanır. Bilgisayar iş istasyonlarının daima çalışır bir halde olmaları için de bu sistemlere genellikle ihtiyaç vardır.

  Dağıtıcı Üniteler Markaları Nelerdir?

  Dağıtıcı üniteler birbirinden farklı markalar bünyesinde üretilen ve her açıdan çalışma konusunda fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilen türden ürünlerdir. Firmalar bu ürünleri, ortamdaki elektriksel akımın dinamiklerini uygun şekilde karşılayabilmek adına onlara farklı akım ve gerilim güçleri kazandırarak bir üretim gerçekleştirirler.

  İnsanlar da rahatlıkla ihtiyaca göre ilgili seçimleri yapabilme şansını kendilerinde bulurlar. Sitemizde farklı markalar nezdinde üretilen oldukça kaliteli ve garantili birçok dağıtım ünitesi cihazı yer alıyor. Bu üniteleri üreten markalar arasında Legrand ve Phoenix Contact seçenekleri bulunuyor. Dilerseniz bu markalara ait en iyi performansa sahip üniteleri sitemizden temin edebilirsiniz.

  Dağıtıcı Üniteler Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  İlgili alan için dağıtıcı üniteleri seçerken onun bazı tasarımsal özelliklerini bu noktada dikkat almak gereklidir.

  • Gelen elektrik dikkate alınmalı ve kaldırabilecek cihaz seçilmelidir.
  • Dağıtılacak alan ve kullanılacak elektrikli ürünler dikkate alınmalıdır.
  • Cihazdaki malzeme kalitesinin ne derece uzun ömürlü olduğu,
  • Bunun yanı sıra montajda bir kolaylık sağlaması,
  • Güç performansı ve uyumluluk konusundaki işlevselliği,

  Bunlar genel itibariyle dağıtıcı ünitelerin seçilmesi süreçlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlardır. Yine dağıtıcı ünite ürünlerinin bir garantisinin olması da göz önünde bulundurulmalıdır.

  Dağıtıcı Üniteler Fiyatları

  Fiyatları yönünde dağıtıcı ünite ürünleri farklı fiyat aralığında satışa sunulmuştur. Gerek o üniteleri üreten marka gerekse de ünitenin sahip olduğu amper ve gerilim kapasiteleri fiyatların belirlenmesinde etkin bir rol oynar. 

  Sitemizde bizler, önde gelen markaların üretmiş oldukları dağıtıcı üniteleri, farklı özelliklere sahip olarak en uygun fiyatlar üzerinde satışa sunuyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla gereksiniminiz olan ürünleri sitemizden satın alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.