2.jpg (289 KB)

3.jpg (226 KB)

Fiş/Priz Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Bazı malzemeler vardır ki görüntü olarak basit, her şeyi ile gözünüzün önünde fakat kullanımından vazgeçmeniz mümkün değil ve kalitesiyle sizi yıllarca idare edebilecektir.

Özellikle elektrik gibi hem mal hem de can güvenliğiniz açısından önemli olan bu malzemelerin kalitesinden vazgeçmek sizi büyük bir risk altına sokar. Sakın “Fiş ve priz nedir?” deyip geçmeyelim. Evinizdeki elektrikli tüm cihazların, elektrik malzemeleri alırken evinizin ve dolayısıyla hayatınızın bunlara bağlı olduğunu unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Sıralama seçin
 • Fiş ve Priz nedir?

  Evinize veya işyerinize kadar gelen elektrik, sizden önce birileri tarafından bina inşa edilirken teknik verilere göre ihtiyaç duyulan malzemeler kullanılarak getiriliyor. Genellikle sıva altında olan bu kısımlara müdahale etmeniz normal şartlarda gerekli olmuyor. Bu malzemelerin kalitesi ve sağlamlığına güvenerek kullanım için elektriği sizin alanınızda sizin kullanacağınız malzemelerle yönlendiriyorsunuz.

  Her ne kadar kullanılan binada elektrik çıkışını sağlayan prizler ve kullanılan eşyaya bağlı olan fişler hazır olsa da sürekli kullanımdan dolayı zaman zaman değiştirilmesine ihtiyaç duyulabiliyor.

  Bu malzemelerin isimleri zaman zaman karıştırılıyor. Priz, elektrik akımının kullanılacak cihaz için alımını sağlayan ve genellikle duvara veya tezgâha monte edilerek kullanılan prizler, başka bir prizden bir fiş ve kablo vasıtasıyla elektrik alınarak başka bir bölgede seyyar olarak da kullanılabiliyor.

  Fiş ise prizden ilgili elektrikli malzemeye gücün aktarılmasında kullanılan parçalardır. Evlerde tek tip priz kullanılsa da prizlerin şekli, akım vereceği fişe göre değişiklik gösterebiliyor.

  Fiş Ve Priz Uyumu

  Fiş ve prizin kalitesinin yanında uyumu da sağlıklı şekilde elektrik akımının taşınmasında önemli rol oynuyor. Evlerde kullanılan fiş ve prizler şekil ve işlev açısından oldukça sınırlı olsa da sanayide kullanılan prizlerin, kullanılacak makine ve aracılık edeceği elektriğin voltajına uygun olması büyük önem arz ediyor.

  Direnci düşük malzemelerden yüksek voltajlı akım geçirmek kısa sürede fiş ve prizin ısınmasına, önlem alınmazsa yangına sebep oluyor. Bu nedenle fiş ve priz seçiminde ilk dikkate alınması gereken konu olarak elektrik akım şiddeti ve voltaj karşımıza çıkıyor. Kısa süreli de kullanacak olsanız bu hususu daima göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

  Her ne kadar fiş veya prizlerde ölçüler standart olsa da başka bir husus da fiş ve prizin dişi erkek bölümlerinin uyumudur. Kurumsal firmalar, bu konuda tehlike oluşturabilecek hatalar yapmasalar da özellikle merdiven altı denilen ve kontrolsüz üretim yapanlar, bu ölçüleri tam olarak sağlayamayabiliyor.

  Geniş bir yuva, şerareye sebep olduğundan yine fiş ve prizde ısınma meydana geliyor. Bu durum bu prize bağlı cihazlarda garanti kapsamı dışında arızalara da sebep olabiliyor.

  Fiş ve Prizin Kalitesi Neden Önemlidir?

  Eviniz veya iş yerinizin estetiği için zaman ve mali kaynak ayırıyorsunuz. Sadece dekor maksadıyla kullandığımız birçok malzemenin varlığını bile kısa sürede unutabiliyoruz. Hâlbuki evimizin ve bazen iş yerimizin dekoru açısından da anlam ifade eden fiş ve priz, hayatımızda dönüşü olmayan kazalara sebep olabiliyor.

  Elektrik kazaları, en iyi ihtimalle önemli mali kaynak ayırarak satın aldığımız cihazlarımızın elden çıkmasına veya çok önemli onarım gideri oluşmasına sebep oluyor. Yangın, bunun da ötesinde yangına bağlı veya bağımsız can kayıpları da elektrik kazalarının sık rastlanan sonuçları arasında yer alıyor. Bu nedenle tüm elektrik malzemeleri gibi fiş ve prizlerin de özenle seçilmesi gerekiyor.

  Bu tür malzemelerin kalitesini anlamak için çoğu alıcının test yapma imkânı bulunmuyor. Gözle ve dokunarak yapılacak bir sağlamlık kontrolü dışında fiş ve priz hakkında hüküm vermek çok da isabetli olmayabiliyor.

  Dayanıklı malzemeler alınırken AB (CEE) veya TSE onayının aranması durumunda en azından asgari standartların varlığı garanti altına alınıyor. Tanınmış ve kalitesi bilinen markaların ürünlerin alımı ise kalite tercihi olarak görülüyor. Sadece güvenilirliğini ispatlamış köklü firmaların ürünlerini doğru adresten almak için sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Fiş Ve Priz Kullanım Alanları Nelerdir?

  Günümüzde teknolojiyle iç içe geçmiş hayat şartlarını kimilerine göre “Fiş ve priz kullanım alanları nelerdir?” sorusunu anlamsız hale getirebiliyor. Ancak sadece evindeki elektrikli aletleri kullanmak üzere fiş veya prize ihtiyaç duyanlar, hobilerine zaman ayırmaya başladıklarında veya farklı bir iş koluna atıldıklarında fiş ve prizlerin kullanım alanlarının sınırlarının oldukça geniş olduğunu görüyorlar. Firmamız, her türlü fiş ve prizin; en kalitelilerini, hızlı kargo ve taksit seçenekleriyle sizlere sunuyor.

  Fiş ve prizler elektrik enerjisinin bir yerden diğerine emniyetle aktarılmasını sağlayan temel malzemeler arasında bulunuyor. Priz ve fişler sayesinde iç mekân kadar gelen elektrik akımı kontrol altına alınıyor ve bu faydalı olduğu kadar tehlikeli de olan enerji çeşidini korkusuzca kullanma imkânına ulaşılıyor. Bunlar sayesinde elektrik cihazlara gelen elektrik akımı kesiliyor veya cihaza ulaştırılıyor.

  Fiş Ve Priz Marka Ve Modelleri Nelerdir

  Fiş ve prizler farklı tasniflere tabi tutulabiliyor. Fiş ve prizleri elektriği alıp aktaracağı tesisata göre;

  • Monofaze
  • Trifaze olarak adlandırmak mümkündür.

  Bu sınıflandırma, emniyetli kullanım açısından en önemli ayrımı oluşturuyor. Firmamızın sayfasını ziyaret edenler; fiş ve priz modelleri ve markaları nelerdir sorusunu sorma ihtiyacı duymuyorlar.

  Prizlerde, bu ayrımın dışında; topraklı, topraksız oluşu ve sıva altı priz veya sıva üstü priz oluşu da belirgin sınıflandırmalar arasında yer alıyor. En temel ayrım da sanayi tipi ve ev tipi olarak yapılan tasnif olarak karşımıza çıkıyor.

  Firmamız ihtiyacınız olabilecek her türlü fiş ve priz modelini kalitenin simgesi olan markalarla size sunmayı görev biliyor. Bu çerçevede priz modelleri arasında;

  • Makine prizi,
  • Düz priz,
  • Topraklı priz,
  • Uzatma ve seyyar priz,
  • Giriş uzatma prizi,
  • Rekorsuz priz,
  • Pano prizi,
  • Duvar prizi,
  • Raya montaj priz,
  • Kontaklı priz,
  • Grup priz,
  • Yaylı priz,
  • Sıva altı priz,
  • Somunlu priz,
  • Eğik duvar prizi,

  Çeşitleri gibi birçok seçeneği sizlere sunuyoruz. Tüm priz modellerine ait farklı seçenekleri ve akım değerlerini sayfamızdan görebilirsiniz.

  Priz çeşitleri gibi fiş modellerinde de geniş bir ürün yelpazesinin satışını gerçekleştiren firmamızda, ihtiyacınız olan her türlü fişi de rahatlıkla bulacağınızdan şüphe duymamalısınız. Bu kapsamda dişi ve erkek fiş çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz. Tüm priz ve fiş ihtiyaçlarınız için sadece sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

  Ürün kalitemize olan güvenimiz ise ürünlerini sattığımız markalara olan güvenimize dayanıyor. Dünyada ve Türkiye’de tanınan; Viko, Schneider, Bemis, TP Electric, Legrand, Pelsan, Makel, Cata, Phoenix Contact, Siemens ve Weidmüller ürünlerini sattığımız markalar arasında yer alıyor.

  Fiş Ve Priz Fiyatları

  Ekonomik şartlar, tüm alışverişler gibi priz ve fiş alışverişi yapanları da fiş,priz ve priz çerçevesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmaya zorluyor. Fiş ve priz ihtiyacınız varsa ve kaliteyi ucuza almak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Satışa sunduğumuz ürünlerin fiyatlarına ve indirim oranlarına güncel olarak sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Soru ve sorunlarınız için WhatsApp hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi telefon ve e-mail adresimizden de iletişime geçebilirsiniz.

  Güvenliğinizi güvenilir ellere teslim etmek sizlerin ellerinde bulunuyor. Güvenini kazanacağımız her müşterinin bizim gönüllü elçimiz olduğunun bilinciyle sizlerle daha güvenli bir hayat için gerekli malzemeleri sunuyoruz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.