Armatür Modelleri ve Fiyatları

Aydınlatma sistemlerinde farklı modelleriyle göz kamaştıran armatürler yapay ışık oluşturan elektrikli cihazlardır. Birden fazla ışığın çalışmasını sağlayacak parçalara sahip olan aydınlatma ünitesine sahiptir. Desen ve model çeşitliliğinin yanı sıra farklı ışık renkleriyle de ortama estetik bir görünüm katıyor. Işık gücü dilediğiniz gibi farklı armatür modellerinde yer alıyor. Peki, armatür nedir açıklayalım.(Yazı sayfanın aşağı bölümünde devam ediyor.)

Sıralama seçin
 • Armatür Nedir?

  Armatür, kullanım amacına uygun olarak farklı işlevlere sahiptir. Ev, ofis ve işletme dekorasyon uygulamalarında yer bulan armatürler, ışıktan en iyi yararlanmayı sağlayacak alternatifler arasındadır. Dekorasyon konseptinize uygun olarak tercih yapacağınız birçok armatür bulunuyor.

  Armatür grupları;

  • Kablolu armatür

  • Portatif armatürler

  • Dekoratif armatürler

  Armatürlerin bünyesinde barındırdığı birden daha fazla ışık kaynağı ile dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle armatür kullanımında tavan armatürlerine yer vererek orta noktadan ışığın dağılmasını sağlayabilirsiniz. Peki, armatür nedir ne işe yarar?

  Armatür Kullanım Alanları Nerelerdir?

  Armatür; günümüzde aydınlatma ihtiyacı olan hemen hemen birçok noktada kullanılıyor. Panel armatürler ya da farklı tasarımlarda yer alan armatürlerin kullanım alanları dekorasyona göre değişiklik gösterebiliyor. Cafe, işyeri, restoran, mağaza, ofis ve daha birçok alanda armatür kullanılıyor.

  Aydınlatma türleri arasında yer alan kablolu armatürler, odada ya da bulunduğunuz ortamda yer alan elektrik sistemine bağlantı yapılarak kullanılır. Elektrik soketine ihtiyaç duyulmadan; duvar, zemin ya da tavana monte edilir. Elektrik tesisatına birleştirilen kablolar kullanılarak bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz.

  Kullanım alanlarına uygun armatür çeşitleri;

  Her ihtiyaca ve her alana uygun armatür çeşitleri farklılık gösterir. Kullanacağınız alana satın alacağınız armatür çeşidini belirlemek konfor alanlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Kablolu armatürler genellikle dış mekanlar için kullanımı uygun olsa da pratik olmayacağı için tercih edilmesi doğru kabul edilmeyebilir.

  Bahçe, balkon gibi dış mekan için kullanılacak bahçe armatürü, iç mekan ofis, ev, işyeri gibi ortamlarda kullanılacak ise portatif ampuller tercih edilmelidir. Çeşitli markalarda sahip olabileceğiniz armatür çeşitleri mevcuttur. Fiyatına ve kullanım ömrüne göre değişkenlik gösteren armatürler marka ve model olarak farklılıklar göstermektedir.

  Armatür çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden bazıları şu şekildedir;

  • PHİLİPS DUVAR ARMATÜR TRUNKLİNEA ESNEK BAĞLANTI KABLOSU
  • PHİLİPS MESON 5W 3000K LED GÖMME SPOT ARMATÜR WH RECESSED
  • PHILIPS 5W 865 6500K BEYAZ IŞIK 90MM 59447 MESON GÖMME LED ARMATÜR
  • PHİLİPS DUVAR ARMATÜR 31095 TRUNKLİNEA DUVAR LAMBASI 7W 4000K BEYAZ LED
  • PELSAN TAVAN ARMATÜR 2X54 YÜKSEK TAVAN ARMATÜR CAMI

  Kablolu bağlantı armatürleri, direkt elektrik devresine bağlanmalıdır. Monte işleminde duvar içerisinde yer alan elektrik kablolarının olduğu alana yapılmalı, aksi halde tesisat değiştirilmelidir. Kablolu aydınlatma armatürlerini; ev, işyeri, işletme ya da ofisin duvarından zeminine kadar monte ederek kullanabilirsiniz.

  Portatif armatürler, ek kablo ile dilediğiniz yerde kullanılmasına yöneliktir. Elektrikli prize takılarak bir kablo ile dilediğiniz noktaya ışığı taşıyabilirsiniz. Kullanım alanları arasında; masa lambası, araç farları, zemin gibi yerler bulunuyor.

  Genellikle ev ve çalışma ortamında tercih ediliyor. Portatif lambalar bu anlamda oldukça avantajlıdır. Dekoratif armatürler dilediğiniz alana farklı dekoratif materyaller ile ulaşır. Odanızın ya da alanın daha dekoratif ve konsepte uygun olması adına uygun armatürleri seçmek gerekir. Daha fazla tasarıma yer verilen dekoratif lambalarda armatür fiyatları maliyeti diğer armatür modellerinden daha yüksek olabiliyor.

  Armatür Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

  Armatür seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Odanızda kullanmak istediğiniz ışık rengi bunlardan bazılarıdır. Led ampul ile armatürlerin yaydığı beyaz ışık verimli bir görüş açısına sahip olmanızı sağlar. Beyaz ışık bir nesne ya da duvar kısmına çarparak yüzeyde yer alan renk tarafından emilir. Armatür seçtiğinizde ışığın bazen azaldığını fark edebilirsiniz.

  Bu genellikle duvarınızın boya rengiyle ve eşyalarınızın rengiyle alakalı olabilir. Duvar renginizin ve zeminin açık tonlara sahip olması ışıktan daha fazla verim almanız sağlar. Aydınlık bir görünüm için aydınlatmanız dışında dekorasyon rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Dekoratif bir aydınlatma kullanmak istiyorsanız o halde yapmanız gereken renkleri doğru kullanmanızdır.

  Mobilya seçiminiz, zemin ve duvar seçiminiz bu anlamda renklerin yansımasını belirleyecektir. Işık renkleri de dikkat etmeniz gereken detaylar arasındadır. Sıcak renk ışık veren sarı armatür lamba kullanarak ortama sıcacık bir hava katabilirsiniz. Alacağınız ampullerde özellikle Kelvin ve renk sıcaklığı konusuna özen göstermelisiniz. Gözlerinizi yormayan bir ışık seçmeniz özellikle çalışmanız esnasında çabuk yorulmanızı engeller. Armatür modellerini aldıktan sonra nasıl takacağınızı bilmeniz de önemlidir.

  Kolay bir montaja sahip olması sayesinde oldukça kolay montaj yapabilirsiniz. Elektrik tesisatınızın yeni yapılması halinde elektrik teknisyeni ya da tesisatçı tarafından düşündüğünüz aydınlatmalar bilinmelidir. Ona uygun bir tesisat çekilmesi gerekebilir. Güvenliğiniz için armatür montajında sigortayı kapalı tutun.

  Sökme işlemi de takma işlemi kadar kolaydır. Armatürün koruyucu kapağını çıkartarak diğer materyalleri sökmelisiniz. Tüm bu işlemlerde sigortanın kapalı olması gerektiğini unutmayın. Armatürü tamamen sökmek için kablodan ayırmanız gerekir. Sadece lambanızı değiştirmek istiyorsanız kapağı çıkardıktan sonra lambayı takmanız yeterli olacaktır.

  Armatür lambaların nasıl temizleneceği konusu da merak edilenler arasında yer alıyor. Lamba temizliğinizde armatür lamba mutlaka kuru ya da çok az nemli bir bezle bu işlemi yapmalısınız. Lambaların temizliği bu anlamda ışığın kirli bir görüntü sergilemesinin önüne geçer.

  Kirlerin ışığı engellemesi ortam ışığının azalmasına da neden olur. Kullanacağınız temizlik maddeleri kimyasal içermemeli ve daha doğal ürünler olmalıdır. Armatürünüzü parlatmak için bazı ürünleri tercih edebilirsiniz. Armatürlerin kararması zamanla temizlik yapılmadığı için oluşabilir. Işığın net olarak yayılmasını engellememek adına parlatma işlemi yapılmalıdır. Peki, armatür fiyatları nelerdir?

  Armatür Fiyatları

  Işığın en iyi halinden yararlanmanız adına özel indirimlerin yer aldığı armatür modellerine herkes kolaylıkla ulaşabilecek. Sepete ekleyeceğiniz birbirinden farklı armatürler iç ve dış alanlarda kolaylıkla kullanabileceksiniz. Bağlantı ekipmanlarına göre ışığınızı dilediğiniz alana taşıyabileceksiniz.

  Armatür seçimlerinizi işyeriniz ya da eviniz için yapabilirsiniz. Bir odadan diğer bir odaya taşımak istediğiniz ışığı kablolu armatür alternatifleriyle kullanabilirsiniz. Kaliteli markalara ait olan armatürleri hemen sepetinize ekleyecek ve hızlı teslimat ile alabileceksiniz. Uygun fiyata armatür alabilir, farklı renklerde kullanabilirsiniz.

  Tasarımların değişik modellere ait olması ile yaşam alanınızı farklı bir dekorasyona dönüştürebileceksiniz. Aydınlatma sistemlerinin ev ve işletme dekorasyonuna olan katkısı tartışılmaz öneme sahiptir. Bu nedenle en sevdiğiniz ışık rengini anında odanıza yansıtacaksınız.

  Her üründe sunulan indirim fırsatlarından yararlanabilir, cazip fiyatlarla en kaliteli ışığa sahip olabilirsiniz. Işık gücünü dilediğiniz şekilde seçerek odanızın ne kadar aydınlanması gerektiğini siz belirleyeceksiniz. Marka, model ve kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermesi ile beraber değişik fiyat aralıkları mevcuttur.

  En keyifli anlarda ışığınızı açtığınızda ortamı daha samimi bir alana dönüştürecek, sevdiklerinizle vakit geçireceksiniz. Beyaz ya da sarı ışığın dekorasyonunuza yansımasıyla elde edeceğiniz ışığa daha uygun fiyata sahip olacaksınız.

  Etanj Armatürler - Etanj Ne Anlama Gelir?

  Dilimize Fransızcadan gelmiş olan Etanj kelimesinin sözlük anlamı; "su geçirmez”dir. Normale göre daha geniş bölgelerde aydınlığı sağlamak içn, göz kamaşmasına neden olmayan yansıtma özellikleri ile daha aydınlık, verimli ve etkili ışık oluşturabilmek için aydınlatma armatürleri kullanılır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.