2.jpg (289 KB)

3.jpg (226 KB)

Led Sürücü - Driver Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Güç kaynağı çeşitleri arasında led sürücü veya led driver olarak isimlendirilen ürünler yer alıyor. Okullardan hastaneler, otoparklardan avmlere kadar pek çok alanda kullanılabilen bu ürünler uygun fiyatlar ve kaliteli markalarla alıcısına sunuluyor.

Sıralama seçin
 • Led Sürücü - Driver Nedir?

  Ledlerin çalışması için kullanılan beslemeli ve akım sınırlamalı olan güç kaynaklarına led sürücü ismi veriliyor. Yarı iletken özelliklere sahip olan bu sürücülerin kullanılmaması durumunda ledlerin çalışması mümkün olmuyor. Bu nedenle led kullanılmak istenilen alanlarda mutlaka sürücüye ihtiyaç duyuluyor.

  Led Sürücü - Driver Ne İşe Yarar?

  Led sürücüler led devrelerinin çalışması için gerekli olan voltaj ve akımının elde edilmesini sağlıyorlar. Böylelikle led özellikli armatürler sorunsuz bir şekilde çalışarak aydınlatma sağlıyor.

  Led Sürücü - Driver Ve Özellikleri

  Güç kaynakları arasında yer alan led driverler pek çok özelliği üzerinde barındırıyorlar. Bu özelliklerden en önemlisi sabit gerilim ve sabit akım özelliği oluyor. Sabit akıma ihtiyaç duyan kişiler sabit akım özelliğine sahip driverleri satın alabiliyorlar. Ayrıca sürücüler 10W, 30W,40W ve 100W gücüne sahip olabiliyorlar. Böylelikle kullanılacak devrenin ihtiyaç duyduğu W oranına göre tercih edilebiliyorlar. Bunun yanı sıra led driverler iç mekan ve dış mekanda kullanıma bağlı olarak sınıflandırılıyor.

  Led Sürücü - Driver Kullanım Alanları Nelerdir?

  Verimli kullanım sağlaması ve led parlaklığının azaltılabilmesi gibi nedenlerle günümüzde led aydınlatmalar geniş kullanım alanlarına sahip oluyor. Led aydınlatmanın çalışması için zorunlu olan sürücülerin kullanım alanları da buna bağlı olarak genişlik gösteriyor.

  Led sürücülerin kullanım alanlarından bazıları şunlardan oluşuyor;

  • Otopark
  • Hastane
  • Okul
  • Avm
  • İş yeri

  Sizlerde bu alanlarda kullanmak için kaliteli led sürücülere elektrix farkıyla sahip olabilirsiniz. Aldığınız sürücüler sayesinde led armatürlerinizin uzun süre sorunsuz şekilde aydınlatma yapmasını sağlayabilirsiniz.

  Led Sürücü - Driver Markaları Nelerdir?

  Led devrelerinin çalışması için üretilmiş olan led driverler pek çok markada bulunuyor. Ancak bu markaların kullanılacak led devresine uyumlu ve kaliteli özelliklere sahip olması gerekiyor. Kaliteli ürün almak isteyenler için üretim ve satış yapan firmanın sürücü markaları Cata, Pelsan, Osram ve Philips markalarına ait sürücülere ulaşarak sipariş verebiliyorlar.

  Led Sürücü - Driver Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Led driver satın almak isteyen kişilerin seçim yapma esnasında dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor.

  Bunlar;

  • Led devrelerini besleyecek sürücünün doğru V oranına sahip olmasına
  • Sürücünün aşırı yüklenme olmayacak özelliklerde tercih edilmesine
  • Sürücünün sabit DC akımına sahip olup olmadığının incelenmesine
  • Verimli aydınlatma için sürücülerde voltaj sınırlamasının bulunmasına
  • Sürücünün kullanılacağı ortam sıcaklığına

  Bu hususlara dikkat edilerek satın alınan led sürücüleri ledleri verimli bir şekilde çalıştırarak aydınlatma ihtiyacının kusursuz gerçekleşmesini sağlıyor.

  Led Sürücü - Driver Fiyatları

  Led aydınlatma sistemlerinin çalışmasını ve bu sayede mekanların aydınlatmasını sağlayan led sürücülerin ortalama fiyatlarını öğrenmek mümkün oluyor. Güncel fiyatlara bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.Sürücülerin fiyatlarındaki farklılıklar tercih edilen led sürücünün marka, w, amper, iç mekan veya dış mekan özelliklerine göre değişiyor. Ayrıca farklı markalardaki led sürücülerin %25’e varan indirimlerle alınması da mümkün oluyor.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.