2.jpg (289 KB)

3.jpg (226 KB)

Yönlendirme Tabelaları Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Pratik kullanımı ile büyük binalarda aranan bölümü kolay bulma imkanı sunan yönlendirme tabelaları, özel tasarım seçeneğine sahiptir. Tabela dünyasının farklı versiyonu olan bu ürünler, reklamdan çok yön belirleme özelliğine sahiptir.

Sıralama seçin
 • Yönlendirme Tabelası Nedir? 

  Fonksiyonel özellik bakımından diğer tabela ürünlerinden farklı olan yönlendirme tabelaları, karmaşık krokiye sahip binalarda ve uyarı gerektiren yerlerde yön belirleyen tasarımlardır. Güvenlik sorunu ile karşılaşıldığında o bölgenin hızlı bir şekilde boşaltılmasını sağlamak için, çıkışları exit yönlendirme tabelası ile belirtmek bu süreci hızlandırır.

  Yönlendirme Tabelası Ne İşe Yarar?

  Adından da anlaşılacağı gibi fonksiyonel özelliği yönlendirme olan bu tabela çeşidi kendi arasında sınıflara ayrılıyor. Kullanım alanına göre özel tasarlanan bu tabelalar görsel açıdan fark edilebilir özelliğe sahip olması gerekiyor.

  Yönlendirme Tabelası ve Özellikleri

  Resmi dairelerde ve benzeri büyük binalarda aranılan bölümü kolayca bulmaya yarayan bu tabelalar, silinebilir ve temizlenebilir özelliklere sahiptir. Ahşap, alüminyum ve diğer metal yüzeye kutu harf, pleksi harf, led ve benzeri yöntemlerle yazılır.

  Yönlendirme Tabelası Kullanım Alanları Nelerdir?

  Fonksiyonel açıdan faydalı olma amacı güden bu tabelalar birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle kalabalık mekanlarda, resmi kurumlarda ve benzeri bir çok yerde bu tabelalar trafik akışını en iyi şekilde düzenler. Bu tabelalar;

  • AVM'lerde tuvalet, mescid ve benzeri yerlerin bulunmasında işe yarayan yönlendirme tabelaları, reyon ve kasa gibi yerlerin kolay bulunmasında etkili rol oynar.
  • Otogar, havalimanı ve tren garı gibi büyük ve kalabalık yerlerde yönlendirme tabelaları daha büyük olur ve genellikle led özelliğine sahiptir.
  • Resmi dairelerde müdür, müdür yardımcısı ve memur odalarının girişlerinde de yönlendirme tabelaları bulunur. Bölümün adı ve bölümde çalışan memurların isimleri bu tabelalarda yer alır.
  • Yönlendiren bu tabelalar sadece bina içerisinde kullanılmaz. Otopark ve bahçelerde gelen ziyaretçileri yönlendirmek için de kullanılır. Bazı tabelalarda simge ve resim kullanılır.

  Yönlendirme özelliğine sahip olan bu tabelalar bütün mekanlarda kullanılabilir özelliğe sahiptir. Binanın genel yapısı, renk özellikleri ve planı, yönlendirme tabelalarının imalatında belirleyici özelliğe sahiptir.

  Yönlendirme Tabelası Markaları Nelerdir?

  Tabela dünyasında alüminyum, fleksi, ahşap, model ve markalar bu kategoride üretilmektedir. Profesyonel tasarımlı markalar bütün binalar için kullanılabilir.

  Yönlendirme Tabelası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Tabela seçiminde dikkat edilmesi gereken konu, okunabilir olması, uzaktan görünebilir olması ve mekanın dekor yapısı ile uyumlu olması gerekir. Yönlendirmede açık ifadeler ve anlaşılır ifadeler yer almalıdır.

  Yönlendirme Tabelası Fiyatları

  Fiyatlandırma bu kategoride tabelanın büyüklüğüne ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterir. Kullanılan malzemeler ve işçilik te belirleyici etkendir. araçlar için de yönlendirme tabelaları park sorununu ve trafik sorununu en iyi şekilde ortadan kaldırmaktadır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.