Yumuşak Yolvericiler (Soft Starter) Ürün Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Elektrik motorları çalışma anında elektrik tesisatlarında çeşitli arızalara neden olurlar. Bu arızaların ortadan kaldırılması için ise üreticiler arızaları önleyici cihazlar geliştirirler. Elektrik tesisatları ve motorlarda görülebilecek arızalar için geliştirilmiş şalt ürünleri arasında yumuşak yolvericiler vardır.

Sıralama seçin
 • Yumuşak Yolvericiler Nedir?

  Soft starter ismiyle de anılan yumuşak yolverici asenkron motorlar için geliştirilmiş olan motorların kalkış ve dönme hızını kontrol edebilen mikroişlemci tabanlı olarak üretilen bir cihazdır. Bu cihazlar kontrol işlemini içeriğinde yer alan yarı iletken veya tristör olarak isimlendirilen güç anahtarları vasıtasıyla yaparlar.

  Yumuşak Yolvericiler Ne İşe Yarar?

  Yumuşak yolvericiler motorun çalışmaya başlaması esnasında devreye girecek yüksek akımın azalmasını sağlarlar. Çalışma esnasındaki yüksek akımın azalmasını sağladıkları için motorun yıpranmasına da engel olurlar.

  Bu sayede elektrik motorlarının sorunsuz ve uzun yıllar kullanılmalarına imkan tanırlar. Bunların dışında soft starter isimli bu cihazlar yumuşak kalkış işlemi gerçekleştirdiği için enerjiden tasarruf edilmesini sağlarlar. Motorların yön almasında etkili olmayan bu cihazlar ani kalkış yanı sıra ani duruşlarda da görülebilecek zararın önlenmesini sağlarlar.

  Yumuşak Yolvericiler Ve Özellikleri

  Asenkron motorların gerilimden korunmasını ve uzun ömürlü kullanılmasını sağlayan yumuşak yolvericilerin genel özellikleri insanlar tarafından merak edilir.

  Bu cihazların en önemli özellikleri şunlardır;

  • Tristör ismini alan yarı iletken güç anahtarlarına sahip cihazlardır.
  • Mikro işlemci tabanlı olarak üretilirler.
  • 0,25-9 kw aralığında sahip cihazlardır.
  • Cihazların akımı 0,35-1214 A aralığında değişir.
  • Hızlı bir şekilde kurulum yapılarak kullanılabilirler.
  • Motor ve şebeke arasına bağlanarak kullanılırlar.

  Bu özelliklere sahip cihazlar kategoride bulunur ve online sipariş yöntemiyle satın alınabilir. Firmanın bu cihazları Türkiye’nin her yerine kargoyla göndermesi mümkündür.

  Yumuşak Yolverici Kullanım Alanları Nelerdir?

  İnsanlar “Yumuşak yolverici nedir?” sorusuna cevap aldıktan sonra bu cihazları hangi alanlarda kullanacaklarını merak edebilirler. Online alışverişle alınabilecek bu cihazların kullanım alanları arasında şunları saymak mümkündür; yürüyen merdiven, testere, asansör, mikser, kompresör ve konveyör gibi cihazlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra asenkron motora sahip olan diğer cihazlarda da yol verme işlemi için bu cihazların kullanılması mümkündür.

  Yumuşak Yolverici Markaları Nelerdir?

  Online satışa sunularak alıcılarla buluşturulan yumuşak yolvericiler farklı markalara ait olan ürünlerdir. Bu sayede cihazlara ihtiyacı olan kişiler markaya göre seçim yapabilirler.

  Web sitesinden satın alınabilecek soft starter cihazlarda bulunan markalar ise şunlardır;

  Bu markalara ait cihazlar akım ve kw değeri bakımından kendi aralarında çeşitli türlere ayrılırlar. Bu nedenle cihazın kullanılacağı tesisat ve motorlara uygun olarak satın alınması gerekir.

  Yumuşak Yolvericileri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Motorların akımını azaltması için ihtiyaç duyulan yumuşak yolvericileri seçerken kullanıcıların bazı hususlara dikkat etmeleri önemlidir.

  Bu hususlardan birkaçı şöyledir;

  • Cihazın kullanılacak motor akımından küçük olmamasına
  • Cihazın motor koruma özelliğine sahip olmasına
  • Çalışacağı ortamın sıcaklığına göre akım verebilmesini
  • Soft starterin by pass özelliğinin bulunup bulunmamasına
  • Taşınacak yüke uygun akım verip veremeyeceğine
  • Cihazın motorun kalkış süresi ve adedine uygun olup olmadığına

  Sizler de bu hususlara dikkat ederek motorun çalışacağı ortama, markaya, akım durumuna ve bütçenize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Seçim sonrası ödemenizi güvenle yapabilir ve kısa süre içerisinde soft starter cihazınızı elektrik tesisatlarında kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Yumuşak Yolverici Fiyatları

  Motorların çalışma esnasında akım nedeniyle arıza yapmalarını önleyen yumuşak yolvericilerin fiyatlarında marka ve modelin etkisi büyüktür. Bu nedenle cihazların fiyatları incelenirken özelliklerinin göz önüne alınması gerekir. Yumuşak yolverici cihazların satış fiyatlarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.