Prysmian Ürün Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Prysmian firması dünya genelinde kablo üretiminde lider firmaların başında gelmektedir. Neredeyse 200 yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahip olan firma, elektrik ve telekom alanında kullanılan her kablonun üretimini yapmaktadır. Her türlü bağlantı için gerekli kabloların üretimi konusunda 50’den fazla ülkede hizmet veren firma 104 fabrikası ve 28000’den fazla çalışanı ile bu sektörün lideri konumundadır. Ürettiği kablo modelleri ile her türlü soruna kalıcı çözümler sunan ve aynı zamanda farklı kablo ihtiyaçlarına fazlası ile cevap veren Prysmian ürünlerine birçok farklı alanda rastlayabilirsiniz. Elektrik alanında kullanılabilen onlarca farklı kablo çeşidi ile müşterilerine hizmet veren bu başarılı firmanın tüm ürünlerini dilediğiniz yerde hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Herhangi bir amaç için elektrik bağlantısı yapmak zorunda kaldığınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk konu kablo seçimi olmalıdır. Eğer bu konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa o zaman mutlaka uzmanlardan bilgi ve yardım almalısınız. Prysmian firması da bu konuda yardım alınacak en güvenilir firmalardan biri olduğu için tüm ürünlerini güven içinde kullanabilirsiniz. Özellikle 052xz1-f Prysmian yüksek güvenlik gereken alanlarda yapacağınız en doğru tercihtir. Bu kablonun en önemli özelliği çevresinde bulunan PVC kaplaması ile yangını kesinlikle iletmemesidir.

Sıralama seçin
 • Prysmian Ürün Çeşitleri Nelerdir?

  Bildiğiniz gibi elektrik veya telefon hatlarının bağlantılarını yapabilmek için birçok farklı kablo çeşidine ihtiyacınız olabilir. Seçeceğiniz kabloları hangi kriterlere göre belirlemeniz gerektiğini bilirseniz her zaman güvenli bağlantılar hazırlayabilirsiniz. Bu konuda güvenle kullanabileceğiniz Prysmian kablo çeşitleri hem kaliteli malzemelerden üretilmeleri hem de her türlü standarda sahip olmaları sebebi ile beklentilerinizi karşılayacaktır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan kabloların üretimlerini yapan firma bu sayede her türlü beklentiye de cevap vermektedir. Özellikle NYAF ve NYMHY kablo çeşitlerine ihtiyacınız olduğu zaman mutlaka Prysmian ürünlerini de incelemelisiniz. NYAF kablolar tek damarlı ve çok telli kablolardır. Bu kabloları farklı elektrik bağlantılarınız ve aynı zamanda otomasyon işlemlerin de kullanabilirsiniz. 

  NYMHY kablo ise PVC izoleli, ince çok telli bakır iletkenli kablolardır. Bu kablolar ise çok zorlanmayacak yerler olan elektrikli aletler, kuru yerler veya buharlı ve rutubetli yerlerde kullanılırlar. Firma sahip olduğu olanaklar ile her türlü kabloyu üretebildiği için her ihtiyacınızda dilediğiniz zaman bu firmanın ürünlerini tercih edebilirsiniz. Örneğin Prysmian h07z1-k modeli 129 amper akım taşıma kapasitesine sahip olan ve aynı zamanda birçok farklı alanda rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir üründür. Dayanıklı ve güvenilir bağlantıların oluşması gereken yerler için en ideal seçimlerden biridir. NYAF kategorisine giren bu kablo tek damarlı ve çok telli yapısı ile bağlantı yapılması kolay bir üründür. 

  Bu sebeple geniş çaplı bağlantı işlemleri olan yerlerde en çok rastlanılan kablolardan biridir. Yüksek akım taşıma kapasitesi ile çok farklı alanlarda kullanılabilir ve kullanıldığı alanlarda beklentileri tam olarak karşılayabilir. Bu sebeple firmanın en çok tercih edilen ve aynı zamanda en çok kullanılan kablo modellerinden biridir. Prysmian firmasının NYMHY kategorisine giren ürünlerinden biri olan Prysmian h05vv-f kablo çeşidi tek damarlı ve içinde 3 ayrı damar ile bu damarların içinde çok telli yapısı ile farklı bir yapıya sahiptir. Kullanıldığı alanlarda güvenliği ön plana çıkaran bu ürün PVC koruması sayesinde kırılma ve yırtılma gibi nedenler ile insanların elektriğe çıplak ten ile temas etmelerini engelleyebilir. 

  Prysmian Kablo Çeşitleri

  Küçük çaplı bağlantıların yapılabilmesine uygun olarak tasarlanan Prysmian h07v-k kablo özellikle elektrik aletler veya buna benzer alanlarda karşımıza çıkar. Çok telli yapısı ile lehimlenmesi veya farklı bağlantı ekipmanları ile bağlantı yapılması kolay olan kablolardan biridir. Siyah renk ile üretilen bu ürünü elektrikle ilgili her türlü işleminizde kullanabilirsiniz. Elektrik veya veri aktarımı için her zaman ihtiyaç duyulan kablolar çok farklı özellikler ile üretilirler. Özellikle taşıyacakları yüke göre seçilmeleri gereken kablolar hakkında her zaman dikkatli olmalısınız. Örneğin çok yüksek güçte elektrik aktarımı yapılacaksa o zaman ince bir kablo kullanamazsınız. Aynı şekilde uzun mesafeli yüksek kapasiteli veri aktarımları içinde kesinlikle doğru kabloları tercih etmelisiniz. Eğer bu konuda hata yaparsanız o zaman hem yaptığınız işlemler riske girer hem de beklediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Özellikle telekomünikasyon alanında kullanılan kabloların oldukça büyük ve geniş yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi ise bu kablolardan internet ile ilgili verilen geçmesidir. Doğal olarak bu veriler dünyanın her yerine ulaşmalı ve çok büyük boyutlara sahiptirler. Bu sebeple sıradan bir kablo ile bu kadar verinin o mesafelere ulaşabilmeleri kesinlikle mümkün değildir. 

  Bu sebeple okul, hastane, avm veya havaalanı gibi toplu kullanım alanlarında yangın riskini önlemek için mutlaka bu kablolar kullanılır. Hem yangını iletmemeleri hem de yoğun duman oluşmasını engelleyebilmeleri sebebi ile birçok alanda bu kablolara rastlayabilirsiniz. Hatta isterseniz bu kabloları evlerinizde de tercih edebilirsiniz. Yangın anında kabloların yanması ile hem yoğun duman oluşması hem de yangının elektrik kaçakları sebebi ile daha da şiddetlenebilmesi sebebi ile seçeceğiniz ürünler için her zaman dikkatli olmalısınız. Her zaman güven içinde kullanabileceğiniz ürünler için siz de dilediğiniz zaman Elektrix ile iletişime geçerek Prysmian fiyat listesi ve benzeri konular hakkında bilgiler alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.