Kumanda Butonları ve Sinyal Lambaları Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Kumanda butonları ve sinyal lambaları, otomasyon ürünleri arasında en fazla öne çıkan ürünlerdir. Birbirinden farklı markalar bünyesinde üretilen bu ürünlerden her zaman ilgili kullanım amacı doğrultusunda maksimum düzeyde bir verimliliğin alınabilmesi mümkündür.

Ancak bunun için kumanda butonu ve sinyal lambalarını önde gelen ve tanınmış markalardan satın almak gerekir. Sitemiz üzerinde birçok kaliteli marka ürünleri bulabilirsiniz.

Ana sayfamız üzerinden otomasyon kategorisine giriş yaparak en kaliteli tasarımlarla üretilmiş çeşitli kumanda butonu ve sinyal lambası ürünleriyle bir araya gelebilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Kumanda Butonu Nedir?

  Kumanda devreli sistemlerle entegrasyonu bulunan cihazların duruma göre hem çalıştırılması ve hem de durdurulması gerekir. Bu işlemin yerine getirilmesi için onları her açıdan yönlendirmeye olanak veren birtakım yardımcı ekipmanlara ihtiyaç vardır.

  Kumanda butonları bu amaç doğrultusunda üretilmiş olan ürünlerdir. Devrenin aktive olması veya durdurulması noktasında bu butonlar isteğe bağlı olarak verimlilikle kullanılırlar.

  Kumanda Butonu Ne İşe Yarar?

  Kumanda butonları, sahip oldukları çalışma esası kapsamında birtakım makinelerin harekete geçirilmesi amacıyla kullanılırlar. Bu butonların üzerine basılması, doğrudan ona bağlı makineleri aktive hale getirir.

  İlgili sistemde elektrik akımının geçişinin kontrolünü sağlama noktasında da yine bu butonların üstlendikleri önemli bir işlevsel fonksiyon vardır. Kontaktör rölelerin aktiviteleri de yine kumanda butonlarının hareketiyle uyumlu bir şekilde etkinlik gösterir.

  Kumanda Butonu Çeşitleri Nelerdir?

  Kumanda butonları birtakım makinelerin daima en yüksek verimlilik ve performansla çalışabilmesi için gereksinim duyulan harika işlevselliğe sahip yardımcı elemanlardır. Bu butonlar farklı türlerde tasarlanabildikleri için çalışma özellikleri de buna göre bir değişkenlik gösterir.

  Üretimi yapılan kumanda butonları arasında her açıdan oldukça geniş bir çeşitliliğin olduğunu görebilmek mümkündür. Sitemizde kullanım yönünden beklentileri karşılayacak nitelikte çok iyi tasarımlarda birçok buton ürünü yer alıyor. Start butonu, stop butonu, jog buton ve diğer buton çeşitleriyle sitemizde bir araya gelinebiliyor.

  İhtiyacınız olan kumanda butonunu, sitemizdeki çeşitlilikler arasından bulabilir ve memnun edici online hizmetlerimiz aracılığıyla dilediğiniz zaman temin edebilirsiniz. Sitemizde otomasyon kategorimiz bünyesinde yer verdiğimiz kumanda butonu bölümünden her bir farklı tasarım ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve bunları uygun şekilde sipariş verebilirsiniz.

  Start butonu yapısı ve kontak sembolü: Aktive olabilmek için normalde açık kontak yapısından destek alan buton, start butonu türüdür. Devreleri başlatma ve çalıştırmadan sorumlu olan bu buton, gerekli baskı uygulanması halinde normalde açık yapıda olan kontağın kapanmasını sağlar.

  Fakat tekrardan kontakların bir önceki hallerine dönmesi de mümkündür. Bunun için butona uygulanan baskının kaldırılması yeterlidir. Bu işlemden sonra her şey başladığı gibi olur.

  Stop butonu yapısı ve kontak sembolü: Start butonunun tam aksine stop butonu, normalde kapalı kontak sistemiyle bir işlevsellik gösterir. Bir durdurma butonu olan stop butonu, basılı durumdayken normalde kapalı olan kontağın etkinliğini sonlandırır.

  Devre iletiminde çalışmayı o anda bırakır ve devre tamamlama işlemi yerine getirilemez. Fakat stop butonuna uygulanan baskının geri alınması neticesinde kontakta yeniden bir aktivite meydana gelir.

  Çift yollu buton yapısı ve kontak sembolü: Bünyesinde diğer butonlardan farklı olarak iki tane kontak yapısı bulunduran buton, çift yollu buton ürünüdür. Normalde kapalı ve normalde açık olan bu kontaklar bu butonun çalıştırılması esnasında görevlerini yerine getiriyorlar.

  Çift yollu butonların en önemli özellikleri, entegre bulundukları sistem içerisinde durdurma ve başlatma işlemlerini sadece tek bir noktadan kolaylıkla yapabilme şansını vermesidir.

  Jog Butonu: İki devirli özelliğe sahip makine sistemlerinde kullanılabilen buton çeşitlerinden biri, jog butonu ürünleridir. Jog butonuna bir baskı uygulanması halinde devre yapısı 1-4 bağlantılarıyla bir tamamlanma sürecine girer.

  Uygulanan baskı jog buton üzerinden çekildiğinde tekrar konum eski yapısına geri dönüş gerçekleştirir. Makinelerin hız performanslarını artırma noktasında jog butonu oldukça iyi faydalar temin edebiliyor.

  Düz yaylı buton: Kumanda butonu çeşitleri arasında öne çıkan en iyi tasarımlardan biri, düz yaylı buton ürünleridir. Bu butonun fonksiyonel olan özelliği, herhangi bir şekilde olası yanlış basma işlemlerini engellemesi ve ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmesidir.

  Donanımsal olarak düz yaylı butonların yapısına bakıldığında bunların buton halkası kısmıyla buton bölümlerinin yükseklik açısından aynı seviyede olduğu görülebiliyor.

  Acil durdurma butonu: İlgili devreler içerisinde acil durdurma butonu, her açıdan en iyi fayda mekanizmasına sahip buton seçeneklerinden biri olarak görev görüyor. Bazen hiç beklenmedik anlarda makine ve bazı elektriksel devrelerde tehlike arz eden durumlar meydana gelebiliyor.

  Bu buton, üzerine basılması işlemiyle birlikte tam o anda tüm sistemin çalışmasını durdurabiliyor. Bu sayede emniyet ve güvenlik dinamikleri en iyi şartlarda temin edilebilmiş oluyor.

  Çiftli yaylı buton: Kumanda buton çeşitleri bünyesinde yer alan buton türlerinden biri olan çift yaylı buton ürünleri de yine birçok sistemde çokça tercih ediliyor. Bu iyi tasarım butonların temel ve en önemli özelliği, iki değişik yapıdaki butona tek bir gövde üzerinde yer verebilmesidir.

  Maliyet açısından daha iyi imkânlardan yararlanılmak istendiğinde çift yaylı butonlar en memnun edici seçenekler oluyorlar.

  Anahtarlı mandal buton: Diğer buton türleri gibi anahtarlı mandal buton türlerinin de kendi bünyesinde sisteme katkı sağlayan oldukça iyi dinamik yönleri vardır. Bazen ilgili devreler üzerinde performansın hep yüksek kalmasının sağlanması adına makinenin kitlenmesinin gerektiği durumlar da olabiliyor.

  Anahtarlı mandal butonlar tam olarak bu noktada işlevselliklerini öne çıkarıyor ve elverişli bir biçimde makineleri geçici olarak kilitlemeye bir olanak veriyorlar.

  Kumanda Butonu Nerelerde Kullanılır?

  Devrelerde genellikle kumanda butonları ürünlerine yer veriliyor. Tasarımları itibariyle geniş bir çeşitlilik yapısına sahip bulunan bu butonlar birçok farklı alanda oldukça yüksek bir performansla kullanılabiliyor. Makinelerin en iyi kapasitede çalışabilmeleri noktasında bu butonlardan harika faydalar sağlanabiliyor.

  • Ticari ve endüstriyel alanına özgü birtakım uygulama işlemlerinde,
  • Elektriksel aktivitenin başlatılması gerekli olan birçok farklı devre sisteminde,
  • Bazı elektronik ve mekanik aletler bünyesinde,
  • Çeşitli mutfak aletleri ve diğer yaşamda yer alan bazı ürünlerde,

  Genel olarak kumanda butonları, bu türden bölümlerde tüm işleyişin daha iyi bir verimlilikle yerine getirilebilmesi amacıyla etkin olarak kullanılabiliyor. Butonlardan kullanımda en iyi faydanın elde edilebilmesi için onların daima ilgili sisteme uyumlu olarak doğru bir şekilde seçilmeleri gereklidir.

  Kumanda Butonu Modelleri

  Yapılacak pratik bir inceleme her açıdan kumanda butonları arasında modellerine yönelik iyi bir çeşitliliğin olduğunu açıkça gösterir. Birbirinden farklı markalar, diğer ürünlerde olduğu gibi kumanda butonu ürünlerine yönelik olarak da çok kaliteli ürünler tasarlayabiliyorlar.

  Kaliteli ve sağlam ürünler üreten markaların tasarladıkları ürünleri ilgili sistemlerde kullanmak, uzun süreler en iyi verimliliklerin alınabilmesi olanağını verebiliyor. Sitemiz üzerinde kaliteli markalar tarafından üretilmiş iyi tasarım yapısında birçok kumanda butonu modeli yer alıyor.

  Siemens ışıklı buton sarı start 16MM ve Schneider Electric eksiksiz mandal buton çap 22 3 konumlu sabit 2NA Ronis, bu modellerden bazılarıdır.

  Schneider Electric kalıcı ışıklı mandal buton kırmızı 0-1 230V AC ledli, Schneider Electric kalıcı ışıklı mandal buton 0-1 yeşil 230V AC ledli ürünler de diğerleridir. Yine Schneider markasına ait Schneider Electric 1-0-2 kalıcı ışıklı mandal buton yeşil 24V AC-DC ledli modeli de sitemizden alınabilir.

  Kumanda Butonu Fiyatları

  Kumanda butonları, farklı model ve tasarımsal özellikleriyle markalar tarafından üretilerek kullanıma hazır bir hale getiriliyorlar. Onlara üretim aşamasında kazandırılan bazı teknik donanımlar bu butonların hangi fiyat düzeylerine sahip olacaklarına dair ilgili belirlemelerin yapılmasına bir fırsat veriyor.

  Sitemizde her açıdan kendisini kanıtlamış ve son derece kaliteli ürünler üreten birçok markanın ürünü bulunuyor. Kaliteli ürünlere yönelik sağlamış olduğumuz indirimlerle oldukça uygun maliyetler üzerinden ihtiyaç olan ürünler sitemizden kolaylıkla satın alınabiliyor.

  Siemens, Schneider gibi markalara ait en iyi tasarım yapısında kumanda butonu ürünleri online olarak sitemizden hızlıca sipariş verilebiliyor. Sitemizde yer verdiğimiz ve aktif satışa sunduğumuz buton modellerimizin fiyatları marka ve diğer etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

  Sinyal Lambası Nedir?

  Sinyal lambası ürünleri, elektriksel devrelerde ne gibi bir işlevsellik durumu mevcut bunun hakkında kişilere bilgiler verebilen türden ürünlerdir. Küçük tarzda yapıları olan bu sinyal lambaları, farklı seçeneklerde volt kapasiteleriyle çalışarak duruma göre bildirimlerde bulunurlar.

  En yaygın biçimde bu ürünler otomatik kumanda devre sistemlerinde sıklıkla kullanılırlar. Panoların üstüne yerleştirilerek kullanılmaları, performanslarını en dinamik şekilde ortaya çıkarmalarına olanak verir.

  İlgili elektrik devresinde bir enerji akışı ve aktivitesi var mı bunu her yönüyle anlamak, sinyal lambalarının yardımları aracılığıyla olur. Sitemizde farklı ve kaliteli markaların tasarladıkları birçok sinyal lambası ürünü bulunuyor.

  Petekli cam ledli sinyal lambaları, monoblok sinyal lambaları ve beslemeli ampulsüz modeller bunlar arasında öne çıkanlardan bazılarıdır. Sitemizden bu ürünlerin her birini uygun bütçelerle her zaman satın alabilirsiniz.

  Sinyal Lambası Çeşitleri

  Birtakım devre sistemlerinde en işe yarar ürünler olarak çalışmasından istifade edilebilen sinyal lambaları, en güzel çeşitlilikleriyle isteğe göre satın alınabiliyor. Sitemiz üzerinde en önde gelen ve üretimde başarılı işler çıkaran markaların kullanışlı ürünlerine yer veriliyor.

  Bütçenizden güzel tasarruflar edebileceğiniz şekilde bu ürünleri memnun kalarak alma şanslarını her zaman sitemizde bulabilirsiniz. Birçok kişinin online alışverişlerde en çok tercih ettiği ve satın aldığı sinyal lambası ürünlerinden biri, Emas sinyal lambası yeşil 14mm modelidir.

  Bunun dışında Emas MB serisi petekli cam ledli 24VAC sinyal lambası kırmızı ve Emas MB serisi ledli monoblok sinyal lambası beyaz ürünleri de çokça beğeniliyor.

  Ayrıca Emas MB serisi ledli monoblok sinyal lambası sarı ve Schneider Electric sinyal lambası sarı 250V beslemeli ampulsüz ürünleri de daima satın alınanlar arasında bulunuyor.

  Emas Sinyal Lambası Yeşil 14mm: Emas markası tarafından üretilen yeşil renk tasarımında ve 14 mm özelliğinde bu lambalar, durumun stabil ve sorunsuz olduğunu gösterirler. İlgili devreler bünyesinde olası tehlike durumlarını daima önceden fark etmenin önemi büyüktür.

  Bu bakımdan sistemdeki gidişata yönelik her zaman bir takipte olunması gerekir. Yeşil renk tasarımlı bu sinyal lambasıyla sistemde ciddiyet arz eden bir sorun olmadığı kanısına varılması daima mümkün olur.

  Emas MB Serisi Petekli Cam Ledli 24VAC Sinyal Lambası Kırmızı: Sinyal lambası renk seçenekleri arasında yer alan kırmızı renk, en çok dikkat edilmesi gereken renklerden biridir.

  Çünkü kırmızı renkle sistemde işlevsel olan bu sinyal lambası, ortamdan herhangi bir sebepten dolayı bir tehlikenin meydana geldiğini açıkça haber verir. Çevredeki kişiler ve personeller bu renk sinyal lambasının bildirimleri itibariyle derhal harekete geçmeli ve oluşan sorunu anlamaya çalışmalıdırlar.

  Emas MB Serisi Ledli Monoblok Sinyal Lambası Beyaz: Beyaz renk, sinyal lambalarının birçok kaliteli ve güzel modelinde yer alan renk seçeneklerinden biridir. Genel itibariyle bu renk de yine ortamdaki kişilere, sistemin güvenli olarak çalıştığına dair gerekli emareleri verir.

  Aciliyet gerektiren bir durum olmadığını ifade eder. Panoların aktif olup verimli çalıştıklarından emin olmak için Emas markalı ledli monoblok beyaz sinyal lambaları çeşitli sistemlerde güvenle kullanılabilir.

  Emas MB Serisi Ledli Monoblok Sinyal Lambası Sarı: Personellerin dikkatlerini çekme noktasında en çok yarar sağlayan bu türdeki sinyal lambası ürünleri, birçok devre bünyesine uyumlu olarak sorunsuz çalışabiliyor.

  Sinyal lambalarında sarı rengin olması, personele kritik bir durumun olduğunu ve ilgili noktaya dikkat verilmesi gerektiğini belirtir. Emas markası tarafından bu türde üretilen sinyal lambaları uzun süreli kullanımda iyi bir performansı kişilere sunuyor.

  Schneider Electric Sinyal Lambası Sarı 250V Beslemeli Ampulsüz: Sinyal lambaları farklı model ve tasarımlarla üretilebilen türden, sistem için oldukça faydalı ürünlerdir. Diğer ampulü olan modellerin yanı sıra çoğu alanda beslemeli ampulsüz ürünler de kullanılır.

  Sistemde personelin durum takip yapmasına ve kritik sorunlar üzerine yoğunlaşmasına bu tarz tasarımdaki lambalar da yardımcı olur. Sitemizde Schneider Electric markalı sarı renk beslemeli ampulsüz ürünler en uygun fiyatlarla satın alınabilir.

  Sinyal Lambası Fiyatları

  Sinyal lambalarının sahip oldukları teknik ve donanımsal özellikleri daima onlara özgü şekilde değerlendirmek ve ürün seçimlerini bu şekilde yapmak gerekir. Bu ürünler de fiyatlar birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik gösterirler.

  Sinyal lambalarının volt ve akım güç kapasiteleri, onların kullanım konusundaki amaçları, sahip oldukları renkler ve üretici marka gibi unsurlar, fiyatlara dair belirlemeler yapılabilmesine fırsat verirler. Fiyatlara ürün satın alırken dikkat etmeninin önemi büyüktür.

  Çünkü bu şekilde bütçe daha uygun şartlarda kullanılabilmiş olur. Ancak aynı hassasiyetle markalara da önem vermek gereklidir. Bunun sebebi ise her zaman yüksek verimlilik kapasitesine sahip ve sağlam ürünlerin temin edilebilmesidir.

  Sitemizde kaliteli markaların birçok ürününü en indirimli halleriyle sizler de satın alabilirsiniz. Sinyal lambaları fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Güncel fiyatlara bu sayfa üzerinden dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

  Sinyal Lambası Ampulü Nasıl Olmalıdır?

  Sinyal lambası ampul ürünleri arasında da sinyal lambası modellerine benzer şekilde geniş bir çeşitlilik vardır. En az sinyal lambaları kadar bu ampullerin de daima yüksek bir verimlilik kapasitesinde sürekli sorunsuz olarak çalışmaları gereklidir.

  Sinyal lambası ampülü ürünlerinin muhakkak ilgili sinyal lambası modelinin volt ve gerilim kapasitesi gibi dinamiklerine tam bir uyum sağlaması gereklidir. O lambaların sahip oldukları teknik ve donanımsal tüm özelliklerle bu ampuller bir bütünlük kurabilmelidir.

  Sinyal Lambası Ne Renk Olmalı

  Sinyal lambalarının renkleri, onların kullanım amaçları ve nerede kullanılacaklarına yönelik olarak belirlenir. Bu konuda en baştan mutlaka en doğru kararları vererek sistem içerisinde ilgili sinyal lambalarının entegrasyonu sağlanmalıdır.

  Sinyal lambalarında yer alan renkler arasında sarı, beyaz, yeşil, kırmızı ve mavi gibi birtakım seçenekler yer alır. Her bir rengin taşıdığı özel bir anlam olduğundan ötürü tercihleri de buna göre titizlikle yapmaya ihtiyaç vardır.

  Genel olarak birçok sinyal lambası ürününde yer alabilen beyaz, mavi ve yeşil tonlardaki renkler, panonun ne derece çalıştığı hakkında fikirler edinmeye fırsat verir. Bunun yanı sıra kırmızı ve sarı renkler ise ortamdaki devrede kritik ve riskli bazı durumların meydana geldiğinden kişileri haberdar eder.

  Sinyal Lambası Neden Yanmaz?

  Sinyal lambalarının normal şartlarda sürekli olarak aktif bir verimlikle yanmaları ve çalışmaları gereklidir. Ancak meydana gelebilen bazı olumsuz sorunlar bu işleyişe bir zarar verir ve sinyal lambalarının yanmasında problemler oluşturur.

  Lambalar içerisinde bir kısa devrenin olması veya gereğinden fazla bir akım gücünün lamba içerisinde geçmesi, sinyal lambalarının işlevselliğini etkileyerek bozabilir. Buna bağlı olarak da sinyal lambalarında bir yanmama problemiyle karşılaşılır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.