Akkor Ampul Modelleri ve Fiyatları

Işığın bilinçli bir şekilde kullanılabilmesi için estetik ya da pratik tüm ürünler aydınlatma ürünü olarak tanımlanır. Dış ya da iç mekanlardaki odaların ya da alanların görünür hale gelmesi için aydınlatma ürünlerinden yararlanılır. Eski dönemlerden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan aydınlatma ürünlerinden bir tanesi akkor ampul olarak bilinir. Klasik tip aydınlatma ampulu olan bu model, bir çok alanda kullanılabilir.

Sırala

Akkor Ampul Nedir?

Elektrik devresi içerisinde yer alan akımın teması sonucu ortaya çıkan ışıklandırma sistemi akkor ampul olarak tanımlanabilir. Akkor ampul nedir sorusuna yanıt arayanlar için, armut şeklindeki bir camın içerisinde argon gazı ile akımın etkileşime girmesi sonucu ortaya çıkan ışık tanımı da yapılabilir. Bu ampul modelinin en belirgin özelliği, içerisinde ince bir şekilde filaman bulunmasıdır. Filaman ise, Volfram Tungsten metalinden elde edilmiş bir tel olarak bilinir. Akkor ampul modeli eski dönemlerden beri var olan ve günümüze gelmeyi başaran bir aydınlatma ürünüdür.

Akkor Ampul Kullanım Alanları

Akkor ampuller her türlü mekanı aydınlatmak için kullanılabilen ürünlerdir. Akkor ampul kullanım alanları;

  • Evler
  • Ofisler
  • İş sahaları
  • Cafeler şeklinde sıralanabilir.

Akkor ampuller yapısı gereği yüksek ışık yayar. Bu nedenle her yürlü mekanın aydınlatmasında kullanılabilecek bir ürün olarak tüketici tarafından tercih edilir. Normal akkorlu ampul ve halojenli akkor ampul olmak üzere iki farklı çeşidi mevcuttur.

Normal Akkor Flamanlı Ampul

İç mekanlarda en çok tercih edilen ampul modelidir. Normal akkor flamanlı ampul içerisindeki elektrik akımı direnci yüksek ve ısıya dayanıklı olan bir metal üzerinden havası alınmış bir ortamda akkora dönüşür. Bu nedenle de akkor ampul adını almıştır. Bağlantısının kolay olması ve az yer kaplamasından ötürü de tercih edilir.

Halojen Akkor Flamanlı Ampul

Akkor ampul modellerinden bir tanesi olan halojen akkor flamanlı ampul, diğer modele göre %20 oranında daha fazla ışık yayar. Bu nedenle dış mekanlarda da kullanılabilir. Bu ampul modelinin flaman yapısında volfram maddesi bulunur. Cam tüpün içerisinde gaz, iyot ya da brom şeklinde halojenler yer alır. En büyük avantajlarından birisi cam tüpte kararma olmamasıdır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Haftaiçi 08:30-17:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.