Klemens Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Güç iletim kablo sisteminin iki veya daha fazla parçasının doğru çalışma prensibi ile birbirine bağlanmasını sağlayan kısma klemens denir. Kullanım alanına bağlı olarak bu bölümün yalıtımında bazı değişiklikler olacaktır. Bunlar arasında porselen, plastik, bakalit ve metaller bulunur. İletkenin içi pirinç ve nikelden tasarlanmış ve yapılmıştır. Bu daha hızlı ve daha güçlü iletkenlik sağlayabilir ve kullanılan bölüm adına profesyonel destek verebilir. Birçok farklı ölçüye göre bu seçeneklerin tasarımı gerçekleştirilmiştir. Burada önemli olan, buna göre seçilebilen kablonun kalınlığıdır. Terminallerde kullanımı özellikle yasal prosedürler çerçevesinde bir zorunluluk haline gelmiştir. Klemens çeşitlerine ulaşmak ve bu ihtiyacı gidermek için kategorimizi inceleyin.

Sıralama seçin
 • Klemens Nelerdir?

  Bu ürün çeşitleri, özellikle iletkende herhangi bir açık alan olmaması için yasal prosedürler kapsamında kullanılması gereken ürünler haline gelmiş, özellikle hayati tehlike arz eden komponentler için tam bir güvenlik imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda açık ve birbirine bağlı parçaları birbirine bağlayarak güvenle kullanım imkanı sağlar. Bu konuda araştırma yapanlar klemens nedir sorusunu ve çeşitlerini soruyor. Bu ürün çeşitleri, farklı malzeme yapıları altında üretildiği için görsel olarak biçimsiz gözüken kısımların daha düzgün bir görünüm sağlamasına olanak tanır ve bu sayede farklı alanlarda güvenle kullanılabilir. İletken kısımların birbirine bağlanırken tamamen kapalı olması önemlidir.

  Güvenlik nedeniyle devrede klemensler kullanılmalıdır. Bu ürünlerin içi dişli veya yaylı olup, dışı yalıtkan plastikten yapılmıştır. Bu nedenle güvenli izolasyon sağlar. Terminallerin amacı kablolar arasında güvenli bir bağlantı sağlamaktır. Yanlış kablolamayı önlemenin ve normal bağlantılar kurmanın en etkili yolu klemens kullanmaktır. Ek olarak, kablolar hızlı bir şekilde çıkarılabildiği veya takılabileceği için kablolama değişiklikleri kolaylaşır.

  Klemens genellikle elektrik panosunda panonun alt kısmındaki din rayı üzerinde bulunur. Ancak beslemenin şekline göre üst, yan ve hatta panel kapağına yerleştirilebilir. Panodaki devre elemanlarının bağlantılarını tamamladıktan sonra pano üretim sürecini tamamlamak için tüm bağlantıları klemenslere verilir. Panel geldiğinde sahadaki elemanlar ile panel üzerindeki elemanlar ürün üzerindeki numara veya renge göre bağlanır. Bu sayede işçilik bir hayli azalmış olur.

  Klemens Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Elektrik tesisatlarında iki kablonun güvenle bağlanması için klemensler gereklidir. Devreler arasında güvenliği sağlayan ve yeterli izolasyonu sağlayan bu klemens çeşitleri pek çok alanda kullanılabilir. Özellikle terminallerde güvenliğin iyi seviyede sağlanması için klemens kullanımı zorunlu kılınmıştır.

  • Kontrol panelleri
  • Aydınlatma uygulamaları
  • Trafo merkezleri
  • Elektrik makinaları

  Klemensler metal, porselen veya plastikten yapılmış bir kabloda ek cihaz bağlantı cihazı olan bir üründür. Farklı boyutlarda iletkenlerdir. Elektrik kontağı için ebat ve kalınlığa göre seçilen klemensler elektrik, tesisat, pano ve trafolarda kullanılır. Kabloların boyutuna göre farklı alanlarda birçok klemens çeşidi kullanılabilir.

  Klemens Çeşitleri Nelerdir?

  Çok çeşitli klemensler nedeniyle uygulama aralığı oldukça geniştir. Aynı zamanda farklı tipte klemensler mevcut kategormizde kolaylıkla bulunabilmektedir. Ayrıca klemenslerin özellikleri, nerede ve nasıl kullanıldığı gibi bilgilerde sitemizde paylaşılır. Günümüzde kullanıldığı alan göre şekillenen ve boyutları farklılık gösteren klemensler birçok farklı çeşide ayrılıyor. Bu klemens çeşitlerine ulaşmak ve görüntülemek için kategorimizde gezinebilirsiniz.

  Klemens çeşitleri şöyledir;

  • Lüstr ve sıra klemensler
  • Simit klemens
  • Şapkalı klemensler
  • Ray klemensler

  Bu klemens çeşitlerinden her biri aynı amaç için çalışsa da her birinin farklı yerlerdeki işlevi verim artırmak için kullanılır. Kısaca her klemens her ortama ayak uyduramaz ve bazı yerlerde he zaman güvenliği sağlamaz. Örneğin, terminallerdeki yasal prosedürleri incelediğimizde daha kaliteli ve güven sunan klemens çeşitleri kullanmamız gerektiğini anlıyoruz. İhtiyaçlarınıza göre istediğiniz klemens çeşidini kategorimizde bulabilirsiniz.

  Kablolar için klemens seçilirken dikkatli olunmalıdır. Özellikle kablo kesitine uygun klemensler tercih edilmelidir. Ayrıca kablo, terminalin soketine takılmalıdır. Buna dikkat etmezseniz bağlantı gevşek veya çok sıkı olacaktır. Bu durum çeşitli hatalara ve aksaklıklara neden olabilir. Bağlantı doğru değilse buna ek olarak kısa devre meydana gelebilir ve bağlantı sürekli arıza yaratır.

  Klemens Fiyatları

  Farklı çeşitlerde bulunduğu için her klemens fiyatları elbette aynı değildir. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınız olan klemens çeşidini bilmelisiniz. Kategorimizde dilediğiniz klemens çeşidine ve fiyatlarına anında erişim sağlamanız mümkün. Ayrıca en ucuz veya en pahalı klemens çeşidini bulmak için filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede daha kısa sürede istediğiniz ürüne ulaşma şansınız olur. Klemenslerin ne kadar güvenli araçlar olduğunu düşündüğümüzde fiyatların ne kadar cazip olduğunu fark edebilirsiniz.

  İstediğiniz miktarda klemensi kategorimizden sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. Piyasaya oranla en çeşitli ve uygun fiyatlı klemensleri kategorimizde bulunduruyoruz. Bu sayede istediğiniz ürünlere en kısa sürede ulaşma imkanını sahip olursunuz. Kategorimizden yapacağınız 150 TL üzeri alışverişlerde kargonun bedava olduğunu hatırlatmamızda fayda var. Ayrıca dönemsel olarak yaptığımız kampanyaları takip etmeniz, klemens satın alırken maliyetinizi azaltmaya yardımcı olur. Fazla sayıda klemens satın alacak müşterilerimiz bu avantajlardan faydalanabilirler.

  Klemens Özellikleri

  Elektrikli parçalar ve ekipmanlar söz konusu olduğunda, her kullanıcı güvenilir bir sistem ister. Özellikle iki kabloyu bağlamanız gerektiğinde, aynı anda güvenilirliğe ve nasıl çalıştığına dikkat etmeniz gerekir. Kablo demetleme işlemini etkin ve pratik hale getiren bu sorunu ortadan kaldırmak için Klemens kullanabilirsiniz. Birçok farklı özellikteki klemensler yardımıyla iki veya daha fazla kabloyu elektrikli ekipmanlara kolayca bağlayabilirsiniz. Klemens, birden fazla kabloyu düzgün ve güvenli bir şekilde bağlamanızı sağlar. Özellikle klemens, devrenin güvenliğini sağlamak için gerekli bir sistemdir.

  Klemenslerin içinde vida ve yay yapıları bulunmaktadır. Dış kısımda yalıtımlı plastik bir braket vardır. Güvenli operasyonlar için ve etkin izolasyon sağlamak için Klemens kullanabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip ve geniş çeşitlilik sunan klemensler için kategorimizde araştırma yapabilirsiniz. Geniş bir yelpazeye sahip olan kategorimiz çeşitli özelliklerde birçok klemensi barındırır.

  Klemens çeşitlerinden herhangi birini satın alırken öncelikle müşterinin ihtiyacına ve projenin gereksinimlerine göre terminal seçilmelidir. Bazı projelerde farklı renk ve tipte klemensler gerekebilir. Bunun için iyi bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Tüm bunlara göre doğru terminalin alınması gerekir. Aynı zamanda terminalde bulunan bakırın saflık seviyesi çok önemlidir. Çünkü klemens içindeki bakır telin saflık seviyesi doğru ise daha uzun bir ömür kullanılabilir.

  Klemens Markaları

  Klemensler; paneller, röleler, kablolar ve kontaktörler gibi genel etiketler için çözümler sunar. Klemens fiyatı ekonomik ve pratik olan kablo ekinde oldukça pratiktir. Çok girişli ve düşük girişli klemenslerde uygun kullanım alanlarına göre metal ve plastik tercih edilmektedir. Terminaller elektrik sistemlerinde ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Piyasada birçok marka bu ürünleri üretiyor. Geliştirilmek üzere sürekli güncellenen, ünlü ve güvenli markalara ait birçok klemens çeşidi kategorimizde yer alıyor.

  Bu bağlantı araçlarının temel görevi güvenlik olduğundan dolayı özenle seçilmelidir. Çoğu insan ismini duymadığı markalardan güvenlik sistemlerine ait parçalar satın almak istemeyebilir. Bu nedenle sitemizde birden fazla yeni marka klemens çeşitleri ekliyoruz.

  Klemensler özellikle terminallere kullanılmak üzere satın alınıyorsa, markalı ve sertifikalı ürünleri tercih etmek güvenliği üst düzeye çıkarır. Akımın yüksek olduğu elektrik bağlantılarında bu güvenliği sağlamak için klemens en etkili üründür. Kategorimizde fiyat ve marka araştırması yaparak güvenli alışverişten yararlanabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.