Rustik Ampul Modelleri ve Fiyatları

Rustik ampul kullanıldığı ortama farklı bir hava katan dekoratif ampuller arasında yer alıyor. Odanıza veya dekorasyonunu yaptığınız yerlere farklı bir hava katmak ve güzel görünüm sağlamak için rustik ampuller kullanabilirsiniz. Bu ampul çeşitleri iç mekanlarda, otellerde farklı bir ambiyans katarak ortamın hoş görünmesini sağlıyor.

Rustik görünümlü ampullerin önem kazanması ile beraber çeşitleri de artmıştır. Farklı renk ve modelleri bulunan bu ampulleri elektrix web sitesinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Rustik ampuller önceleri otel, kafe gibi işletmelerde kullanırken zamanla tarzında meydana getirdiği değişiklikler ile artık evlerde de yerini almıştır.

Sıralama seçin
 • Rustik ampul genellikle sıcak renkli bir ampul çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Ampulün asıl amacı ortama farklı bir görüntü vermesini sağlamaktır. Dizayn yapılan odalarda genellikle dik rustik ampuller tercih ediliyor.

  Rustik Ampul Nedir?

  Klasik ampul yerine kullanılmaya başlayan rustik ampuller iç mekanlarda kullanılan dekoratif bir ampul çeşididir. Sarı renge sahip olmasından dolayı diğer sarı ampul çeşitlerden farklı olarak, ampulün içinde yer alan flama telinin dekoratif biçimlerde şekillendiği ampul olarak tanımlıyor. Dış mekanlardan ziyade iç mekanlarda daha çok tercih edilen ampul tasarımı sayesinde kullandığı ortama sıcak bir hava katıyor. Sıcak havasıyla bar, kafe ve restoran gibi ortamların yanı sıra evlerde kullanımı da yaygınlaşmıştır.

  Rustik Ampul Fiyatları

  Dekoratif ampul çeşidi olarak yaygınlaşan rustik led ampul ürün modeline bağlı olarak fiyatları da değişebiliyor. Genellikle tekli ampul olarak alıcıya sunulan ürünler arasında yer alan rustik ampul çeşitleri bulunuyor.

  Hem iç tasarımda hem de dış tasarım ile dekoratif olan beyaz rustik ampul aydınlatma güçleri de yüksek olduğu için diğer ampullerden daha fazla aydınlatıcı yönü bulunuyor. Daha geniş ortamları aydınlatmaya fırsat veren bu ürünler ölçüleri ile farklılık gösteriyor. Düşük enerji tüketimi ile tasarruflu olan rustik ampul beyaz rengi ile gece gündüz ortama hoş bir hava katıyor.

  Rustik Ampul Çeşitleri

  Rustik ampul çeşitleri genellikle ampulün biçimine bağlı olarak değişiyor. İç tasarım açısından değişik flaman biçimleri ile süslü olan ampuller içerisinde geometrik desenler ve özel süslemeler bulunuyor. Şık tasarımları sayesinde yanmadığında bile dikkat çekici bir görünüme sahiptirler.

  Ayrıca aydınlık ortamlarda bile nostaljik bir görünüm kazandırıyor. Uygun rustik ampul fiyatları ile de bütçelerin dostu olarak görülüyor. Yemek odaları, salonlar ve duvar aydınlatmalarında kullanılmak için ideal olan farklı rustik ampul çeşitlerini elektrix web sitesinde bulabilirsiniz.

  Rustik ampul aydınlatır mı?

  Rustik ampuller ledl'li olduklarından dolayı aydınlatıcı yönü yüksek tasarruflu bir üründür. Bu da rustik ampul aydınlatır mı sorusuna cevap olur. Rustik ampuller, ışığı neredeyse hiç elektrik harcamadan üretecek kapasitede bulunuyor. Rustik ampuller diğer çeşitlerine göre ortalama 4 ile 10 watt arasında elektrik harcıyor. Kalite olarak bakıldığında diğer ampullere göre ışık kaynağı ve kalitesi de daha yüksek ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

  Ayrıca uzun ömürlü bir yapısı bulunuyor. Yani rustik ampul kullanımında hem elektrikten tasarruf ediliyor hem de uzun ömürlü olduğundan dolayı farklı ampuller almak zorunda kalmıyorsunuz. Bundan dolayı iki şekilde tasarruf etmiş olursunuz. Eğer ortamınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız modern bir görünüm ve az elektrik harcaması için rustik ampulleri tercih edebilirsiniz.

  Rustik Ampul Nerelerde Kullanılır?

  Rustik ampuller günümüzde her türlü iç kullanım için uygundur. Dekorasyonu yapmak istediğiniz her yerde özgür bir şekilde rustik ampul kullanabilirsiniz. Bu ampul çeşitleri öncelikle kafelerde, işletmelerde, lokantalarda ve otellerde kullanılmaya başlamıştı. Bu mekanlarda kullanımı çok tutulan rustik ampuller daha sonra evlerde de kullanılmaya başlamıştır. Şuan ev dekorasyonu kullanımı açısından vazgeçilmez bir hale gelmiştir.

  Rustik ampuller elektrik akımının çok fazla çekmesini engellemek ve kullanıldığı ortama güzel bir hava katmak amacıyla üretilmiştir. Rustik ampuller bu amaçlarına harfiyen uyduğunu göstermiştir. Bu ampul çeşidi her ortamı güzelleştirerek iyi bir ambiyans katıyor. Ayrıca diğer ampulleri olanla elektriği az tüketerek tasarruf etmenizi sağlıyor.

  Rustik Ampuller Sağlığa Zararlı mı?

  Rustik ampullerin sağlığa zararlı olduğu konusunda ortaya koyacak herhangi bir çalışma bulunmuyor. Rustik ampullerin kanserojen etkisi olmayıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. elektrix web sitesinde yer alan kategoriler sayesinde ihtiyacınız olan her türlü elektrik malzemesini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Yazımızda rustik ampul nedir,çeşitleri, fiyatları ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

  Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Haftaiçi 08:30-17:30 Tıklayınız
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.