Tasarruflu Ampul Modelleri ve Fiyatları

Philips Eylül Ayına Özel Kampanya 2021.png (65 KB) Osram Eylül 2021 Kamp..png (48 KB) test3.png (30 KB)

Tasarruflu ampuller aydınlatma ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Elektrik harcamasında tasarruf sağlamaları ve dekorasyona yardımcı olmaları insanlar tarafından aydınlatma aracı olarak tercih edilmelerini sağlar. elektrix sitemizde tasarruflu ampul kategorimiz üzerinden farklı marka ve modellerde yer alan tasarruflu ampulleri satın alarak elektrik tasarrufu yapabilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Tasarruflu Ampul Nedir?

  Kompakt floresan ve kısaca CFL olarak anılan ampuller halk tarafından tasarruflu ampul ismiyle anılırlar. Led aydınlatma sağlayan bu ürünler normal ampullere oranla daha az elektrik harcamaları nedeniyle evlerde, iş yerlerinde ve diğer mekanlarda kullanılabilirler. Ayrıca bu ürünlerin tercih edilmesinde normal ampullerden daha uzun süre kullanılabilmelerinin önemi vardır. Tasarruflu led ampuller kategorimizde türleri ve renklerine göre tercih edilebilirler.

  Neden Tasarruflu Ampul Tercih Edilmeli?

  Aydınlatma ihtiyacının karşılanması için tasarruflu ampullerin tercih edilmesi gerekir. Peki neden tasarruflu ampul tercih edilmelidir? Tasarruflu led ampuller elektrik faturasının normalden daha az gelmesine yardımcı olurlar. Bu sayede kişilerin elektrik faturalarını ödemekte maddi açıdan zorluk yaşamalarının önüne geçilir.

  Tasarruflu ampuller 200 W güce sahip olsalar da yansıttıkları ışık yaklaşık olarak 100 W özelliğindedir. Bu sayede ışığın gereksiz yere yüksek tüketilmesine engel olurlar. Evlerde, iş yerlerinde ve dış duvar aydınlatmalarında tasarruflu led ampul tercih edilmelidir çünkü bu ampuller sayesinde doğa enerji tüketiminden daha az zarar görür. Bu ürünler sayesinde çevre daha az kirlenir ve atmosferin temizlenmesi daha kolay hale gelir.

  Tasarruflu Ampulün Özellikleri Nelerdir?

  Web sitemiz üzerinden satın alınabilecek tasarruflu led ampul çeşitleri sahip oldukları özellikler nedeniyle kişilerin dikkatlerini çekerler. Satışta olan tasarruflu ampullerin en belirgin özellikleri şunlardır;

  • Tasarruflu ampullerin ışık şiddetleri ayarlanamaz. Böylelikle daha yüksek ışığın kullanımının önüne geçilir.
  • Tasarruflu led ampul normal ampulden daha az ısı yayılımı yaparlar. Bu nedenle ampullerin tavana veya avizelere zarar vermeleri mümkün olmaz.
  • Tasarruflu led ampullerin ısı üretimi de diğer ampullere göre daha azdır. Bu sayede kapalı alanlarda daha güvenli kullanım sağlarlar.
  • Tasarruflu ampul boyutları klasik ampullerle aynıdır.
  • Ampuller düğmeye basma sonrası en fazla 0.3 saniye içerisinde kaliteli ışığın yayılmasını sağlarlar.
  • Kategoride beyaz ışık, lümen beyaz ışık ve sarı ışıklı tasarruflu ampuller vardır.
  • Tasarruflu ampuller 8000 saat gibi uzun süreli kullanım sağlarlar.
  • Ampullerin sık açılıp kapatılmaları ömürlerinin azalmasına neden olmaz.
  • Bu özelliklere sahip olan enerji tasarruflu ampulleri fiyat, marka ve model incelemesi yaparak kategorimizden satın alabilirsiniz. Tasarruflu ampul fiyatları karşılaştırması sayesinde bütçeniz ve mekanınız için en uygun ürünümüzü satın alabilirsiniz.

  Enerji Tasarruflu Ampul Modelleri

  Eviniz, iş yeriniz ve ofisiniz için enerji tasarruflu ampullere ihtiyaç duyuyorsanız farklı modellerdeki ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Bu modelleri dekorasyon, fiyat ve ışık rengi gibi kriterleri göz önünde bulundurarak tercih edebilirsiniz. Kategorimizde bulabileceğiniz enerji tasarruflu ampul modelleri arasında şunlar vardır;

  Bu modellere sahip olan tasarruflu ampuller watt özellikleri, soketleri ve ışık renklerine göre model içinde farklı çeşitlere sahiptirler. Bu çeşitler aynı zamanda fiyatların da farklılık göstermesine neden olur. Bu nedenle tasarruflu ampule ihtiyacınız varsa enerji tasarruflu ampul kategorimizi detaylı bir şekilde inceleyerek hem bütçenize hem de mekanınıza en uygun olacak ampulü tercih etmelisiniz.

  Tasarruflu Ampul Çeşitleri

  elektrix web sitemizde yer alan kategorimizde tasarruflu ampuller genellikle Philips ve Osram isimli markalara ait olan ampullerdir. Ancak bu markalardaki ampuller ışık renklerine, soketlerine, watt yüklerine göre çeşitlere ayrılırlar.

  Philips tasarruflu ampul çeşitleri şunlardan oluşur;

  • Philips 12W E27 economy twister ampul,
  • Philips 8W E14 duylu ampul
  • Philips 8W E14 sarı ışık ampul
  • Philips small economy 23W sarı ampul
  • Philips economy 15W sarı ışık ampul
  • Philips economy twister beyaz ışık ampul

  Philips tasarruflu ampul çeşitleri tek olarak alınabileceği gibi birden fazla adetlerde de satın alınabilir. Fiyatlarda ampulün tek veya takım olarak alınmasına bağlı olarak değişir. Philips tasarruflu ampullerin fiyatları 7,50 TL’den başlamaktadır.

  Tasarruflu ampulünüzün Philips marka olmasını istemiyorsanız Osram marka ampulleri tercih edebilirsiniz. Osram tasarruflu ampulleri ise şu çeşitlerden oluşur.

  • Osram 18W Duluxstar beyaz ışık ampul
  • Osram 20W E27 tasarruflu ampul
  • Osram Dstar minitwist 23W beyaz ışık ampul
  • Osram Duluxstar minitwist E14 ampul
  • Osram tasarruflu ampuller tek veya 10 adet şeklinde satıştadır. Osram tasarruflu ampul fiyatları ise 8 TL’den başlar.

  Enerji Tasarruflu Ampullerin Kullanım Alanları Nelerdir?

  Enerji tasarruflu ampul modellerinin en önemli kullanım alanları evlerdir. Evlerde elektrik kullanımının yüksek olması nedeniyle tasarruflu olan bu ampuller kullanılarak daha az elektriğin harcanması sağlanabilir. Bu sayede daha az elektrik faturası ödenmiş olur.

  Evler dışında tasarruflu ampullerin kullanım alanları arasında şunlar bulunur; mağazalar, barlar, iş merkezleri, ofisler, plazalar, oteller, restoranlar, fabrikalar, köprüler ve geçitlerde ve iş yerlerinde kullanılır. Bunların yanı sıra dış duvar aydınlatmaları ve tarihi eser aydınlatmalarında da tasarruflu ampullerden yararlanılır. Özellikle led özellikli tasarruflu ampuller işletmelerin daha az elektrik tüketmesine ve faturadan tasarruf etmelerine yardımcı olur.

  Enerji Tasarruflu Ampuller Güvenli Mi?

  Enerji tasarruflu ampullerin güvenli olup olmadığı ilk defa tasarrufu ampullerden kullanacak kişilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Bu ampullerin herhangi bir zararının bulunmaması hem ülkemizde hem de dünya genelinde kullanılmasını sağlar.

  Tercih edilmesinde doğa dostu olması, insan sağlığına zarar vermemesi ve uzun ömürlü kullanım sağlaması etkilidir. Bunun yanı sıra kategorimizde yer alan tasarruflu ampullerin kaliteli markalara ait olması ve üretiminde zararlı bileşenlerin bulunmaması güvenli bir şekilde kullanılmalarını sağlar. Özellikle yüksek yoğunluktaki ışık nedeniyle gözlerinde rahatsızlık olanlar tasarruflu beyaz ışıklı ampullerden tercih ederek rahat kullanım yapabilirler.

  Tasarruf Ampullerinin Avantajları

  Philips ve Osram gibi markalara ait olan tasarruflu ampulleri satın almanız pek çok avantajı da sizler için beraberinde getirir. elektrix farkıyla satın alacağınız tasarruflu ampullerin en önemli avantajları şunlardır;

  • Tasarruflu ampullerin en büyük avantajı %80-%65 oranında enerji tasarrufu sağlamalarıdır.
  • Normal ampullerin aksine düşük sıcaklığa sahiptirler. Bu sayede ampule dokunmanız ciddi yanıklar yaşamanıza neden olmaz.
  • Tasarruflu ampulleri tercih ederseniz 6000-8000 saat aralığında değişen süreler boyunca uzun ömürlü olarak ampulleri kullanabilirsiniz.
  • Tasarruflu ampuller düşük karbon salınımı yaparlar. Böylelikle doğaya daha az zarar verirler. Bu ampulleri tercih ederek doğaya vereceğiniz zararı azaltabilirsiniz.
  • Tasarruflu ampuller yıllık elektrik faturası ödemelerinizde yarı yarıya veya daha fazla düşüşe yardımcı olur.
  • Bu avantajlar yanı sıra elektrix farkıyla satın alacağınız tasarruflu ampullerde fiyat avantajı elde edebilirsiniz. Bunun için kategorimizde tasarruflu ampul fiyatları incelemesini yaparak ihtiyacınız olan ampulü satın alabilirsiniz.

  Tasarruflu Ampul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Tasarruflu ampullerden satın almak istiyorsanız öncelikle ampul seçimi hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Seçim için öncelikle ampulü kullanacağınız mekanı göz önüne almalısınız. Seçtiğiniz ampul o mekanın aydınlatılmasında yeterli olacak mı bunu tespit etmelisiniz. Mekanı göz önüne alarak uygun watt değerine sahip ampulü satın almalısınız.

  Satın alacağınız ampulün takılacağı soket ve duy hakkında bilginizin de bulunması gerekir. Böylelikle soket ve duy özelliklerini inceleyerek tasarruflu ampulü satın alabilirsiniz. Bu sayede ampulün duya veya sokete uymaması gibi sorunlar yaşamazsınız. Bunların yanı sıra mekanınızın dekorasyonuna göre beyaz, sarı veya lümen beyaz ışık yansıtan tasarruflu ampulü seçmelisiniz. Bu konularda bilgi sahibi olarak aradığınız farklı özelliklerdeki Philips tasarruflu ampul çeşitlerine kategorimizden ulaşabilirsiniz. 

  Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Haftaiçi 08:30-17:30 Tıklayınız
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.