Kablo Bağı Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Bir elektrik tesisatında istenmeyecek kadar çok kablo bulunur. Bu kablolar bazen demet şekline aynı hatta bulunduğundan ayrılamazlar veya yer değiştiremezler. Bu kabloları az bir maliyetle bir arada toplamak kablo bağı ile mümkün. Bu ürün sayesinde karmaşık veya tek sıra halindeki onlarca kabloyu bir arada toparlayabilirsiniz. Bu sayede kablolar ayaklar altında dolaşmaz veya birbirine karışarak zorluk çıkarmazlar.

Maliyetinin ucuz olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilen kablo bağları işlevseldir ve elektrik tesisatının yoğun olduğu yerlerde kullanılması gerekir. Kablo bağları kullanılmadığı zaman kablolar karışacak ve kimi zaman birbirinden ayırt etmek zor hale gelecektir. Kategorimizdeki uygun fiyatlı kablo bağları ile tüm kabloları düzenli tutabilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Kablo Bağı Nedir?

  Kablolardan dolayı canı sıkılan ve bunları bir düzen içerisinde tutmak isteyenler kablo bağı nedir diye soruyor. Düşük maliyeti ve kullanım kolaylığı nedeniyle, her yerde bulunur ve çeşitli uygulamalar için uygun olmasını sağlar. Kablo bağı üreten firmalar, çeşitli tip ve renklerde kablo bağı da üretimi sağlıyorlar. Bu çeşitliliğin tümüne kategorimizde yer veriyoruz.

  Kablo bağının işlevi, küçük kablo demetlerini birbirine sabitlemek için kullanılan, küçük boyutta üretilen bir kayış gibidir. Uzun boylara ve yüksek çekme mukavemetine sahip büyük parçalar da vardır. Her kablo bağının ucunda iki tarafını birleştiren sağlam dişler bulunur. Kablolar bir araya getirildiğinde bu dişler sayesine sıkıca kapanır ve kablolar güvenle bir arada dururlar.

  Kablo Bağı Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Kablo bağı, kabloların bulunduğu her alanda kullanılabilir. Örneğin bir bilgisayar kasası kablo bakımından karışıktır ve hiçbir şey anlaşılmaz haldedir. Bu kabloları bir arada tutmak sağlıklıdır ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırır. Kablo bağlarının en çok kullanıldığı alanlardan diğeri ise elektrik tesisatlarında aynı renkteki onlarca demet kablolardır. Bu kabloları sabitlemek ve bir arada tutmak için kablo bağı kullanılır.

  • Elektrik panoları
  • Bilgisayar kasaları
  • Makineler
  • Kablo demeti
  • Elektrik tesisatları

  Kablo bağının en işe yaradığı yerlerden birisi elektrik tesisatlarıdır. Birbirine karışmaması gereken kablolar bu sayede düzenli bir biçimde durur. Ayrıca ileride bu tesisatta yapılacak bir onarım sırasında bu kablolar kolaylık sağlar.

  Kablo Bağı Çeşitleri Nelerdir?

  Kablo bağları kullanım şekillerine göre farklı çeşitlerde üretilir. Farklı yerlerde farklı şekillerde ihtiyaç duyulmasından kaynaklı olarak birden fazla işleve sahip olan kablo bağı çeşitleri bulunur. Bu kablo bağlarından standart olanı ekstra bir özelliğe sahip olmayan çeşittir. Diğer kablo çeşitleri ise farklı kullanım işlevselliği sağlayan diğer alt çeşitleridir.

  • Standart kablo bağı
  • Açılabilir kablo bağı
  • Montaj başlıklı kablo bağı
  • Yapışkanlı kablo bağı
  • Paslanmaz çelik kablo bağı
  • Çift taraflı kablo bağı
  • Ultraviyole kablo bağı

  Bu kablo bağlarının tamamını kategorimizde görüntüleyerek satın alabilirsiniz. Kablo bağlarının çeşitli olmasının bir avantajı olarak, her türde kablonuzu çeşitli şekillerde kablo bağı çeşitleri yardımıyla düzenleyebilirsiniz.

  Kablo Bağı Fiyatları

  İşlevselliğine ve kullanım alanlarına baktığımızda kablo bağı fiyatları ucuz maliyetlidir. Bu nedenle özellikle kalabalık elektrik tesisatlarında kablo bağı kullanılması ileriye dönük maliyeti azalacaktır. Kablo bağları çeşitlerinin her biri farklı bir özelliğe ve ekstra bir işleve sahiptir. Standart bir kablo bağıyla paslanmaz çelik kablo bağının fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Bunun haricinde kablo bağının boyutları da fiyata etki eder. Minik kabloları bir arada tutmak için küçük kablo bağları bulunsa da aynı zamanda büyük ve kalın kablolar için de kablo bağları bulunuyor. Bu kabloların büyüklüğü, çeşidi ve markası fiyatı belirleyecek unsurlar arasındadır.

  Kablo Bağı Özellikleri

  Kablo bağı ülkemizde farklı isimlerle adlandırılan çeşitlere ve farklı işlevlere sahip halde bulunur. Genel olarak kablo bağları, boyutları küçük olsa da büyük kabloları korumak ve bir arada tutmakla görevlidir. Bu sebeple kablo bağlarının uzun ömürlü ve ucuz maliyetli olması önemlidir. Kablolarınız güneş altında duracaksa güneş ısısına dayanıklı olanları tercih etmelisiniz.

  • Kullanım alanına göre çeşitlilik
  • Naylon veya paslanmaz seçenekler
  • Güneşe dayanıklı ultraviyole
  • Sertleşmez ve kırılmaz
  • Uzun Ömürlü
  • Ucuz maliyetli

  Kablo bağlarına günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulmuş. Bu nedenle basit bir işlevi yerine getiren bu kablo bağları zamanla gelişerek yeni özellikler kazanmaya başlamış. Kendiniz için veya iş yeriniz için bir kablo bağı arıyorsanız, istediğiniz işlevdeki tüm kablo bağları kategorimizde yer alıyor.

  Kablo Bağı Markaları

  Kablo bağlarının çeşitli olmasının bir diğer sebebi ise markalar. Her bir marka farklı amaçlara hizmet etmek için kablo bağıyla ilgili çeşitli fikirler ortaya atarak işlevselliğine katkıda bulunmuş. Bugün onlarca marka kablo bağlarını farklı çeşitlerde, boyutlarda veya işlevlerde satışa sunuyor. Kablo bağını özellikle fazla satın alacaksanız uzun ömürlü ve dayanıklı markaları tercih edin. Sitemizin kategorisinde Şafak Elektrik, HellermannTyton ve Entes onlarca markaya ait çeşitli renk ve işlevsellikte satışa sunulmuş kablo bağları bulunuyor. İstediğiniz marka ve modeli küçük bir araştırmayla bulabilir ve kategorimizden güvenle satın alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.