RAMAZAN24 M.jpg (12 KB)

RAMAZAN24 L.jpg (34 KB)

Kablo Yüksüğü Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

Yalıtılmış çekirdek kablolar çoğu elektrik bağlantısı için idealdir. Örgülü kablolar ince bakır iletkenlerden oluşur. Bu ince yapı nedeniyle kabloyu monte etmek istediğinizde yani ucundaki plastik kabuğu soyduğunuzda ucun dağıldığını göreceksiniz. Kablonun gücünü geri kazanmanın ve bu karışıklığı düzeltmenin bir yolu var. Bu talebi karşılamak için kablo yüksüğü adı verilen konektörler geliştirilmiştir. Bu kablo yüksüğü çeşitlerine ulaşmak ve uygun fiyatlı seçeneklerle temin etmek için kategorimizi inceleyerek güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sıralama seçin
 • Kablo Yüksüğü Nedir?

  Kablo yüksüğü tesisat kablolarında kullanılır. Damarlı kablolarda uçları dağılan kabloları toparlamak isteyenler, kablo yüksüğü nedir sorusunu doğal olarak soruyor. Kablo yüksüğünü duyan fakat ne işe yaradığını bilmeyenler yazımızı okumaya devam edebilir. Kablo yüksüğü, kabloyu vidalı terminale sıkıca sabitlemek için kablonun ucuna takılan bir bağlantı aygıtıdır. Yüksükler bağlanarak kablo sonlandırılır ve kablonun elektriksel iletkenliği arttırılır.

  Yüksüğü kabloya bağlamak için özel bir el aleti gereklidir. Kablo yüksüğü kullanılmazsa, kablodan akım geçtiğinde kablonun ince iletkenleri dağılabilir. Bağlantı noktalarında kısa devreler ve arklar oluşabilir. Kablo, terminali bir bütün olarak sabitleyemeyeceği için bağlantı verimi düşecektir. Ayrıca korozyona eğilimli hale gelir. Kablo yüksüğü bu durumlara karşı kullanılması gereken bir malzemedir.

  Kablo Yüksüğü Çeşitleri Nelerdir?

  Kablo yüksüğü farklı işlevlerde ve farklı çeşitlerde bulunur. Çeşitlerine ayrılmasının ana nedeni daha kolay ve işlevsel bir kablo yüksüğü kullanmaktır. Örneğin, fazla kablolamadan kurtulmak ve karışıklığa geçit vermemek için tekli kablo yüksüğü yerine çiftli kablo yüksüğü kullanmanız gerekebilir. Çünkü tek bir kabloya takmaktansa iki adet kabloyu bir yüksüğe takmak daha düzenli olacak ve işçiliği de azaltacaktır.

  • İzoleli kablo yüksüğü
  • İzole olmayan kablo yüksüğü
  • Tekli kablo yüksüğü
  • Çiftli kablo yüksüğü

  Kablo yüksüğü çeşitlerini merak edenler daha detaylı görmek amacıyla kategorimizdeki ürünlere detaylı göz atabilirler. Bazı kişiler kablo yüksüğü ne işe yarar sorusunu soruyor fakat çeşitleri ve işlevselliği bilmiyorlar. Kablo yüksüğü çeşitleri hakkında detaylı ürün ve fiyat bilgisi almak için kategorimize göz atın.

  Kablo Yüksüğü Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Kablo yüksüğü, kabloyu sonlandırmak ve güvenilir iletkenlik sağlamak için damarlı esnek kablonun ucuna bağlanabilen bir bağlantı sarf malzemesidir. Yüksük takıldıktan sonra kablolar kontaktörler ve sigortalar gibi devre bileşenlerine bağlanır. Kablo yüksüğü temel olarak kalıcı bir bağlantının gerekli olduğu ancak doğrudan bağlantının uygun olmadığı veya imkansız olduğu durumlarda kullanılır.

  Kablo yüksüğü her zaman aynı mantıkla kullanılmaz. Bazen kablolarda meydana gelen işin içinden çıkılmaz bir durumda farklı kablo yüksüğü gerekecektir. Güvenlik ve pratiklik açısından her alanda kullanılabilecek bu bağlantı araçları önemli bir yere sahiptir. Hangi alanda ne şekilde kullanacağınıza bağlı olarak kategorimizdeki kablo yüksüğü çeşitlerine göz atabilirsiniz.

  Kablo Yüksüğü Fiyatları

  Kablo yüksüğü özelliklerine göre çeşitliliğe sahip olduğu için belli bir fiyat söylenemez. Birden fazla çeşitli özelliklere sahip model bulunduğu için kablo yüksüğü fiyatları farklılık gösterir. Normal tekli bir kablo yüksüğü ile çiftli bir kablo yüksüğünün fiyatı aynı olmayacaktır. Bu durum izoleli ve izole olmayan kablo yüksüğü modellerinde de aynıdır. Fiyatlar ve modelleri incelemek ve analiz etmek için kategorimizdeki ürünlere göz atmalısınız.

  Kablo yüksüğü satın alırken güvenli markaları tercih etmek biraz pahalı olsa da her zaman güvenli olan yolu budur. Birden fazla kablo yüksüğü satın alacak kişiler diğer markalara ait daha uygun fiyatlı ve güvenli ürünler göz atabilirler. Kategorimizdeki ürünler özelliklerine ve fiyatlarına göre sıralanmıştır. Hepsi güvenli bir bağlantı sunar ve iyi markalara ait ürünlerdir.

  Kablo Yüksüğü Özellikleri

  Kablo yüksüğünün en önemli özelliği güvenli bir bağlantı sağlamasıdır. Kablo uçları açıkta kaldığı zaman özellikle binalardaki elektrik panolarında risk oluşturan bir durumdur. Kablo damarlarının bir arada durarak aşınmasını ve kopmasını etkili bir şekilde önler. Bu sayede kolay işçilikle güvenli bir bağlantı ve uzun ömürlü kablolar elde edilmiş olur.

  • Bağlantı güvenliği sağlar.
  • Kabloların kopmasını engeller.
  • Titreşim direncinde artış olur.
  • Klemens bağlantılarında zamandan tasarruf.

  Kablo yüksüğünü kablo uçlarına takmak kolaydır. Fakat bu özel aletlerle bu işin ustaları tarafından yapılmalıdır. İşlem kolaylıkla tamamlandıktan sonra bağlantıda bir kopukluk veya kablolarla tehlike meydana gelmez. Binanızda, evinizde veya iş yerinizde kablo yüksüğüne ihtiyaç duyduğunuz bir durum varsa kategorimizdeki modelleri inceleyin. İstediğiniz özelliklerde ve çeşitli markalara ait onlarca kablo yüksüğünü görüntüleyebilirsiniz.

  Kablo Yüksüğü Markaları

  Kablo yüksüğüne ihtiyaç duyanlar ve satın almak isteyenler marka tercihi olabilir. Marka tercih etmek her zaman güvenlidir ve bildiğiniz yerden satın almış olmanızı sağlar. Bu sayede her zaman güvenilir markaların güvenilir ürünleri düşünmeden satın alabilirsiniz. Kategorimizde sıralanan birçok markanın çeşitli kablo yüksüğü ürünlerine anında ulaşabilirsiniz. Kategorimiz daima çeşitli markalara yer verme için çabalar. Bu sayede istediğiniz markanın ürünlerine kategorimiz aracılığıyla güven içinde sahip olabilirsiniz. Kablo yüksüğü markalarını görmek ve markalar hakkında bilgi almak için adresimize giderek online mağazamızı görüntüleyebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.